Мартін Хагстрьом
Мартін Хагстрьом
5 канал

Що побачив посол Швеції у прифронтовому Маріуполі – сюжет

На Донеччину 8 лютого прибув посол Швеції Мартін Хагстрьом разом із с головою Офісу Ради Європи в Україні Мортеном Енбергом. Що побачили та пообіцяли – дивіться далі

Візит до прифронтового Маріуполя закордонні гості починають із відвідин Центру підтримки сім’ї. Його відкрили за кошти міжнародних донорів. Консультацію і допомогу психолога тут отримують родини, які опинилися в скрутному становищі.

Від початку бойових дій до центру звернулось близько семи тисяч таких родин. Переважна більшість з них – вимушені переселенці.

"Центри підтримки сім'ї у Маріуполі є в кожному районі міста і вони стали таким інструментом адаптації, реінтеграції в Маріупольську громаду сімей переселенців. З'явилися нові послуги, такі як медіація, примирення. Завжди залишається актуальним і найближчим часом залишиться актуальним – це арт-терапія: для дітей і сімейна", – розповідає Надія Астаніна, директор Маріупольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Про свої проблеми вихідці з окупованих територій розповідають іноземним дипломатам. Віра Качура переїхала в Маріуполь із Широкиного три роки тому. Каже – більшість її односельців і досі не змогли повністю призвичаїтися на новому місці.

"Три роки ми не можемо поїхати в селище, бо там йдуть бойові дії. Люди виходили без документів, хтось вибігав просто роздягнений. І, як ви розумієте, для кожного важливі ці соціальні пенсійні виплати. Це для громади дуже велика підтримка, але ми стикаємося з дуже великими проблемами", – каже вимушена переселенка Віра Качура.

Найбільше переселенці потерпають через відсутність житла. Лише в Маріуполі його гостро потребують три тисячі вихідців з непідконтрольної території. Тож із Центру підтримки сім'ї іноземна делегація вирушає на будівництво, де за кошти міського і державного бюджетів у Маріуполі зводять соціальний гуртожиток. Він стане вже другим у прифронтовому місті.

До середини року квартири в цьому гуртожитку отримають 19 родин переселенців. Мета іноземної делегації у Маріуполі – побачити, що зроблено, чого не вистачає та чим допомогти. А нині Швеція планує передати Україні 27 мільйонів доларів гуманітарної допомоги. 

"Виключно цього року наша програма з гуманітарної допомоги поки що – це 27 млн доларів від Швеції. Те, що ми сьогодні бачили – приклади того, що робиться", – повідомив посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом.

Згодом міжнародні організації планують поширити свою допомогу на інші регіони України.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мін'юст: Є проект змін до законодавства, що полегшать переселенцям голосування на виборах
Наступний матеріал
Як відвадити нардепів прогулювати засідання Верховної Ради – Рудик