Google

"Дискримінація та безробіття": Опитування показало неочікувані відповіді щодо проблем переселенців в Україні

Майже кожен п'ятий переселенець зіткнувся з проблемою дискримінації під час пошуку житла та роботи

Чверть вимушених переселенців не планують повертатися у своє колишнє житло на Донеччину та Луганщину, але майже 40% сподіваються повернутися після завершення збройного конфлікту. Такі дані звіту, який презентувала Міжнародна організація з міграції, передає "5 канал".

Серед основних проблем, які називають переселенці, – житлові умови, оплата орендованого помешкання, комірного та безробіття. Житло винаймають дві третини опитаних, ще майже чверть мешкає у родичів і лише 1% мають власне житло.

Грошей тільки на їжу вистачає у майже 50% респондентів, тоді як власні заощадження вдається робити 1% переселенців.

Одним із проблемних питань стала дискримінація. За даними звіту, її на собі відчув практично кожен п'ятий переселенець, шукаючи житло та роботу. Тоді як минулоріч таких людей було вдвічі менше.

"Основні моменти звіту – треба вирішувати питання з житлом і роботою, і звичайно, доступ до послуг і якість послуг. Крім того, треба вирішувати питання з дискримінацією. Усі зусилля треба спрямувати на те, щоб громади розвивалися. Щодо неконтрольованих територій, ми бачимо, що є люди, які повернулися через труднощі інтеграції", – розповів представник міжнародної організації з питань міграції в Україні Естер Руїз де Азуа.

"Я звернув увагу на графу "зазнавали дискримінації". Я бачу, що кількість таких людей збільшилась удвічі з 9 до 18% відповідно. Вважаю це абсолютно ганебним явищем", – підкреслив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та вимушених переселенців Георгій Тука.

Досліджували проблеми переселенців цьогоріч у березні. Методом особистого інтерв’ю опитали більше тисячі внутрішньо переміщених осіб, ще більш як з трьома тисячами говорили телефоном. Усього ж, за офіційними даними, в Україні понад 1,5 мільйона переселенців.

Попередній матеріал
Експерт: Дуже великий відсоток українців досі вважають Росію другом
Наступний матеріал
Тестування на ВІЛ, гепатити, сифіліс у фан-зонах Євробачення: чи багато іноземців обстежилися
Loading...