Євробачення-2017: мобільні медичні пункти
Євробачення-2017: мобільні медичні пункти 5 канал

Тестування на ВІЛ, гепатити, сифіліс у фан-зонах Євробачення: чи багато іноземців обстежилися

За кілька днів роботи мобільні медичні пункти виявили більше півсотні випадків гепатиту С та більше 10 – інших хвороб

У чотирьох фан-зонах Євробачення працюють мобільні медичні пункти. Там можна пройти тестування на ВІЛ, гепатити та сифіліс цілком безкоштовно. Медики приймають із 10:00 до 22:00, передає кореспондент "5 каналу". 

Як стало відомо, аналіз крові роблять швидко і конфіденційно. Допомагають медикам волонтери.

Під романтичну музику на Софійській площі активісти відтворюють символ Євробачення – коралі, і перефразовують слоган конкурсу – попри розмаїття національностей, перед епідемією ВІЛ-СНІДУ всі однакові. Тому волонтери роздають усім охочим жменями найефективніший засіб профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом, - презервативи.

"В усьому світі наразі порядку 37 мільйонів людей, що живуть з ВІЛ, і більша частина з цієї кількості не знають про свій статус. І це дуже важливо особливо для нашої країни. За швидкістю поширення епідемії перше місце займаємо в Європі", – каже волонтер Данило Столбунов.

Уперше в історії Євробачення глядачі можуть не лише насолоджуватись музикою, а й подбати про своє здоров'я. У чотирьох фан-зонах столиці українці та іноземці можуть за 15 хвилин безкоштовно пройти тестування на ВІЛ, гепатити та сифіліс.

За перші чотири дні роботи мобільних пунктів, тестування пройшли 3,5 тисячі людей, серед яких – іноземці з 30 країн. Організатори передбачають, що до кінця Євробачення обстежитись зможуть ще стільки ж.

"Виявили 13 випадків ВІЛ-інфекції, 53 – гепатиту С, 19 – гепатиту В і 14 – сифіліс. Це цифри не великі і не маленькі. Вони відповідають статистиці", – коментує директор представництва Фундації "АнтиСНІД-США" в Україні Сергій Федоров.

Леся Головата, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Дискримінація та безробіття": Опитування показало неочікувані відповіді щодо проблем переселенців в Україні
Наступний матеріал
В офісі омбудсмена розповіли про результати верифікації списків заручників
Loading...