Родина вимушених переселенців Родикових krymsos.com

Історія багатодітної родини переселенців з Макіївки: як війна змусила починати життя з нуля

Коли у місто зайшли російські танки – не вагалися. Наступного дня родина покинула свій дім.

Вони жили в Макіївці, виховували десятьох дітей та розводили акваріумних рибок. Коли в червні 2014-го на сході України з'явилися російські танки, багатодітна родина Родикових покинула окуповане місто. Із собою взяли лише валізи з літніми речами. Думали – два-три тижні перечекають і повернуться додому. Утім, нині багатодітний будинок сімейного типу має інший дім – під Києвом. Історію про те, як війна змусила багатодітну родину починати життя з нуля - розповість Леся Головата. 

Надворі – тріскучі морози й замети, але ані дітям, ані дорослим вдома не сидиться. На доглянутому обійсті багатодітної родини Родикових – усі розважаються, як хочуть. А домашні улюбленці – п'ять пухнастих шпіців – виконують щоденний моціон, кожному демонструють свою любов.

Від червня 2015 року дитячий будинок сімейного типу переїхав до цієї яскравої новобудови під Києвом. Переселенці одразу ж змайстрували те, що для їхньої сім'ї - найважливіше.

Володимир Родиков каже: "Я хотів, щоб на нашому будинку стояв прапор України і саме з гербом. Банку з дріб'язком стояла. П'ятачок на очі потрапив, дивлюся – ось! Можна з п'ятачків зробити!"

До літа 2014-го Родикові мешкали в Макіївці, виховували п'ятьох своїх та п'ятьох прийомних дітей. І усі гуртом займалися сімейним бізнесом – доглядали за півсотнею акваріумів, у яких розводили на продаж декоративних рибок. Коли у місто зайшли російські танки – не вагалися. Наступного дня родина покинула свій дім.

На той час Олександра навчалася в дев'ятому класі. Іспити в школі ще встигла скласти, а от на випускний вечір уже не потрапила.

Родиков розказує, що було далі: "Нам дзвонить один фонд і говорить: хлопці, пропонуємо вам: беріть дітвору і виїжджайте на Хортицю на час. Хоча б десять днів пересидите і повернетеся назад додому".

Повертатися вже нікуди - через проукраїнську позицію у Макіївці Родикових інакше, як зрадниками та бандерівцями не називають. А їхній будинок там спалили наприкінці грудня. Утім, багатодітна сім'я ще три роки тому зробила свій вибір. Тому пройшли через усі митарста вимушених переселенців – безгрошів'я, відсутність житла та допомоги від держави. Родикові кажуть, що рятували волонтери. Новий будинок для них власним коштом також звів благодійник.

Родина змогла почати все з нуля. Старший син уже працює на Тернопільщині, Олександра навчається в Києві на перукаря, школярики гризуть граніт науки в Гатнянській школі, а двоє дошкільнят лише до цього готуються. Батьки теж не сидять, склавши руки, почали розводити шпіців. Володимир заснував інтернет-магазин з обладнанням для акваріумів. А Діана працює мамою без вихідних. Поза тим, родина не засиджується вдома за найменшої нагоди мандрують Україною.

"Я постараюся зробити все, щоб війна для моїх дітей була подібна каменю, що впав у воду, і ось як кола по воді розійшлися, і знову стала тиша і спокій, ось так само буде і для моїх дітей", – каже Володимир.

На стінах оселі – експозиція світлин із найважливіших, найяскравіших та найпозитивніших подій для родини. Батьки її постійно оновлюють. Але серед фотографій немає жодного спогаду з довоєнного періоду.

Леся Головата, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

Попередній матеріал
Буремна Красногорівка: Як мешканці міста оговтуються після обстрілів ворога із "Градів"
Наступний матеріал
Штаб АТО: Минулої доби бойовики здійснили 59 збройних провокацій – стріляють з мінометів різних калібрів
Loading...
Переселенець із Луганщини став волонтером у Вінниці і робить буржуйки для бійців АТО

Переселенець із Луганщини став волонтером у Вінниці і робить буржуйки для бійців АТО

СБУ викрила оборудку із фінансуванням бойовиків "ДНР" через виплати псевдопереселенцям

СБУ викрила оборудку із фінансуванням бойовиків "ДНР" через виплати псевдопереселенцям

У Львові відкрилася фотовиставка з історіями переселенців із обмеженими можливостями

У Львові відкрилася фотовиставка з історіями переселенців із обмеженими можливостями