"Остання кавалькада" Василя Сліпака 5.ua

"Остання кавалькада": У Києві вперше пролунав твір у пам'ять про загиблого в зоні АТО оперного співака Василя Сліпака

Друзі музиканта просили його не їхати на війну

Твір у пам'ять про загиблого на сході оперного співака Василя Сліпака вперше пролунав у Національній філармонії України. Світову прем'єру виконали музиканти Київського камерного оркестру під керівництвом французького диригента, друга Василя Сліпака, Ніколя Кроса. Вечір пам'яті відвідала кореспондент "5 каналу" Олена Бережнюк.

Твір "Остання кавалькада" (філармонія пише "Останній політ" – 5.ua) французький композитор П'єр Тійуа написав у пам'ять про Василя Сліпака. Про це його попросив друг Василя, диригент Ніколя Крос. Київський камерний оркестр під керівництвом Кроса виконує цей твір вперше, спеціально для українського глядача.

З Василем Сліпаком Ніколя Крос був знайомий понад вісім років. Разом вони відіграли більше десятка концертів. Планували спільні проекти. Але сьогодні Крос виконує меморіальну композицію – у пам'ять про загиблого товариша.

Диригент говорить: "Цей композитор зазвичай пише досить екстремальну музику: дуже швидку, голосну. Це складова його персонального стилю. Але враховуючи те, що він цікавився життям Василя, ймовірно, тут він відобразив останні хвилини його життя".

Про те, що Василь збирається йти на війну, Ніколя не знав. Своєю позицією щодо ситуації в Україні Сліпак ділився не з усіма. Але ті друзі співака, які знали про ці плани, намагалися його відмовити.

Крос згадує: "Він не говорив про це зі мною та з іншими паризькими музикантами. Він ніби розділив своє життя на два. В одному Василь – оперний співак. Зі мною він розмовляв лише про музику чи наших спільних знайомих. І я вважав, що буде не зовсім доречно розпитувати його про погляди. Але у Василя були друзі, які бачили його й іншим. Він вів з ними напружені дискусії, адже вони вмовляли його не їхати".

"Остання кавалькада" у деяких уривках справді імітує звуки війни. Зокрема, литаври вриваються в мелодію, мов артилерійські залпи. Опісля композиції диригент запрошує на сцену автора – П'єра Тійуа, а зал вибухає оплесками.

Катерина Гладка, знайома Василя Сліпака, каже: "Ці литаври, які передають фактично, як вибухи. І в мене сльози були сьогодні тут".

Двоюрідний брат співака Володимир Омелян зауважує: "Він досі з нами, це справжня легендарна реінкарнація козака Мамая. Напевно, він так бачив свою останню роль".

Нагадаємо, соліст Паризької опери, доброволець із позивним "Міф" Василь Сліпак  загинув на фронті 29 червня 2016 року. Разом із бойовими побратимами він відбивав атаку терористів на селище Луганське. У нього влучила куля снайпера. Вже наступного дня з Василем попрощалися у Дніпрі. Опісля тіло співака доправили до Львова, де поховали на Личаківському кладовищі. Попрощатися з героєм прийшли тисячі людей.

Олена Бережнюк, Валентин Стрельцов, Олександр Павленко, "5 канал"

Дивіться також фото за темою:

"Снаряди у людський зріст": Фото жахливих обстрілів Краматорська до роковин трагедії

/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"
/
Обстріли Краматорська, "Смерч"

Попередній матеріал
Речник Міноборони: За минулу добу біля Широкиного і Водяного поранено двох українських військових
Наступний матеріал
Мотузяник: Впродовж минулої доби обстріли в Авдіївській промзоні тривали 8 годин
Loading...