"Ми отримали дані всієї ракетної програми російської федерації": керівник штабу РДК у "Хто з Мірошниченко?"

Хто з Мірошниченко? 5 канал
Як добути закриту інформацію про російський військово-промисловий корпус? Хто йде на співпрацю і скільки коштують "російські секрети"?

Про це і не тільки Олександр "ФОРТУНА", голова штабу РДК, розповів в ексклюзивному інтерв'ю Анні Мірошниченко. У програмі "Хто з Мірошниченко?" пролунало і те, як ставиться до висловів про недовіру деяких українців – оскільки є росіянином. Що вдалося вже зробити і які плани на територію російської федерації мають росіяни, які воюють на боці України.

 

Ми здобули дані всієї ракетної програми російської федерації, і за це ми дякуємо корумпованим і недбалим співробітникам ВПК.

Чим займається РДК?

Коли ми згадуємо про РДК, то одразу асоціюється історія з рейдами, вашими походами, набігами, закріпленням і так далі. Але я з подивом дізналася, що РДК займається не тільки цим. І я зрозуміла, що ви активно працюєте на території російської федерації. Чи можете ви поділитися з нами даними, які ви отримуєте, що це за сфера, в яку ви залазите на території рашки?

– РДК на сьогодні – це не просто бойовий підрозділ. Є великий спектр інших завдань, у тому числі ми займаємося OSINT-ом, тобто це розвідка та обробка інформації з відкритих джерел, ми займаємося досить давно, десь там півтора року, у нас є фахівці, що залучаються, і ми в цьому напрямку намагаємося зростати і закривати масу питань. Ми якоюсь мірою для популяризації цього напряму зробили кілька розслідувань, продовжуємо їх робити, йдеться про ракетну програму російської федерації, трохи пізніше ми ще показуватимемо розслідування щодо РЕБ, є матеріали по підводних човнах, є матеріали по заводах, які виготовляють дрони і ми намагаємося розвиватися. Але тут є ще й, так скажемо, цивільний напрямок в OSINT – розкриття воєнних злочинів, безпосередньо військових злочинців, хто стоїть за певними діями, це пошук зниклих людей, у тому числі цивільних зниклих людей, не тільки військових, це пошук якихось об'єктів чи ділянок замінованих, чи небезпечних для проживання. Ці напрями також розвиваються, ми намагаємося це на міжнародний рівень зараз виводити.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

 

Ви говорите, що ви розсекретили ракетну програму російської федерації. Можете нам пояснити простою, доступною мовою – що це означає?

– У російському ВПК є величезний концерт, називається "Алмаз-Антей". Це підприємство, холдинг великий, до якого входить досить велика кількість підприємств. Кожне з цих підприємств у своєму спектрі закриває певну частину питанням ВПК, ми говоримо – "Новатор", "Рубін", "Малахіт" – їх там величезна кількість заводів, якихось окремих підприємств. Кожен із них чимось займається, хтось виготовляє електроніку, хтось електронні компоненти, хтось безпосередньо робить ракети, хтось модернізує техніку, але всі вони входять в один великий холдинг. Нам вдалося десь півтора року тому отримати документи технічні і ми почали рухатися в цьому напрямку, дивитися, від кого ці документи, хто за цим стоїть, що це за люди. І воно просто по ланцюжку пішло. Потім ми вийшли на низку інженерів, хтось із цих інженерів почав з нами співпрацювати, хтось із цих інженерів не став із нами співпрацювати, когось ми змогли зламати, умовно кажучи, проникнути через систему безпеки того ж ОКБ "Новатор", як центрального підприємства з ракетної історії. ОКБ "Новатор" досить велике, досить старе підприємство, мають великий, досить серйозний науковий центр, тобто вони не тільки виготовленням займаються, вони займаються також науковими дослідженнями, новими розробками. Нам вдалося за допомогою злому електронного листування, електронних скриньок потрапити повністю на весь документообіг підприємства та всю технічну інформацію звідти забрати. Там не лише технічна, там взагалі все. У мене є інформація, що торік діти інженерів на Новий рік як подарунки отримували, куди вони їздять, де вони живуть. Далі все це йде ланцюжком, у нас є можливість до деяких баз даних по російській федерації звертатися, ми можемо зрозуміти, де людина не просто прописана, а де вона живе, де живе її сім'я, хто де працює, хто о котрій прокидається, чим їздить на роботу, де навчаються діти, де вони купують квитки на поїзд, на літак, куди вони літають, де вони відпочивають. Це все вже далі така історія.

Як і за скільки можна отримати секретну технічну інформацію в росії?

Яким чином вам вдається отримувати ці документи, про які ви говорите? Чи правильно я розумію, що є певне підпілля, якщо можна так сказати, яке працює на території російської федерації?

– Є просто люди, котрі хочуть співпрацювати і все. Основна мотивація у всіх – це гроші, тому що інженери, якщо ми візьмемо середній прошарок інженерів, це люди, які отримують ну може бути трохи більше, ніж вчителі у школах. Їх не можна порівнювати з інженерами, які там працюють у концернах "Боїнг" чи "Мерседес", тобто це зовсім інша історія. Вони живуть абсолютно звичайним життям, можуть собі дозволити до Туреччини щорічно з'їздити якось ледве-ледь, все. Старші конструктори, головні інженери, там зовсім інша історія, це зазвичай наукова еліта росії, це ще з радянських часів цим займаються, ну у них справи краще. І все. Мотивація – гроші. Основна мотивація – гроші.

Ви можете сказати розцінки, скільки отримують інженери, ті, які йдуть з вами на співпрацю? Хоча б яка вилка сум?

– Скажімо так – інженер отримує 1000 доларів, наприклад. Тисяча доларів в Україні та тисяча доларів у росії це різні тисячі доларів. В Україні це 40 умовно, в росії – близько 100. Тобто тисяча доларів там – це серйозна зарплата, тим більше за мірками якогось Єкатеринбурга, де один із центральних офісів "Новатора". Ми говоримо інженеру – давай ось дві, наприклад, півтори-дві і всі, на постійній основі, ми тебе беремо на роботу, там багато людей з радістю погоджуються.

Чи можете ви сказати, зі скількома людьми ви попрацювали за цей час?

– Це десятки людей, десятки людей з різних підприємств, не лише про "Новатор" йдеться, взагалі загалом це десятки людей.

Хто відмовляється від співпраці з вами? 

– Люди, які або ось ідейні дуже і віддані своїй справі і вони реально переконані, що вони роблять ракети, які летять на голови фашистам – це відразу мінус. Люди, які бояться, і люди дуже часто розуміють, в яку історію вони вплутуються, тобто вони розуміють, що насправді та конструкція, парадигма, яку вибудовує російська федерація стосовно інженерів – вона не працює, це все фікція. Ось ті люди, які це розуміють, намагаються якось дистанціюватися. Скрізь говорять про те, що це наші кадри, держава їх завжди захистить, нічого не буде, все чудово, це одні з найбільш захищених людей у росії… Але за фактом ми бачимо, що ні силовики, ні держава, ніхто їх захищати не збирається. Якщо ми подивимося новини, у тому числі російські, ми побачимо, що останнім часом досить багато було випадків, коли раптово якихось інженерів з гіперзвуку, які займалися розробками, заарештували, посадили, дали їм нормально років. У Новосибірську, здається, один із вчених читав лекцію просто студентам, там інформація навчального характеру, так скажімо, йому, попри те, що у нього була 4-та стадія раку, дали нормальний термін, звинувативши його в держзраді. Тобто не церемоняться ні з ким, тим більше якщо є витік і людину можна звинуватити, то зрозуміло, що на нього повісять все, що можна.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

Скажіть, чи хтось із російських інженерів виходив сам на вас, чи тільки ви самі розшукуєте цих людей?

– Є й такі.

Серйозно?

– Так. 

Просто вам дзвонять і кажуть є інформація?

– Ну так, у нас є зворотний зв'язок в офіційному телеграм-каналі. Буває, що можуть написати, сказати, що ось є інформація, корисна – некорисна, є знову ж таки, теж різні люди, є люди, які готові продати інформацію і далі розвивати, є люди, які просто хочуть поділитися.

Яка схема? Ви потім, наскільки це можна говорити, потім передаєте цю інформацію, яку отримали, у відповідні органи чи як це працює?

– Звичайно, всю інформацію, яку ми отримуємо, ми передаємо. Далі вже фахівці розбираються, наскільки ця інформація корисна, йдеться про технічну інформацію, якісь характеристики виробів, логістику, щось ще. Нам більше цікава практична складова. Найпростіший приклад: у листуванні, припустімо, з головним інженером ми знаходимо якийсь свіжий документ, відповідно до якого ми розуміємо, лист, накладна, що деяка кількість виробів ракет вирушає до Криму, зазначена частина, дата, час, все є. Ми починаємо дивитися, де знаходиться ця частина, піднімаємо, знову ж таки, з відкритих джерел усю інформацію, розуміємо, що це частина логістики, є точне місце розташування, ми розуміємо, коли туди все це прийде, в якій кількості – практичне пряме застосування всього цього.

Чи правильно я розумію, що розміщення чи накопичення ракет для вас відоме, не тільки хто це робить, а і розміщення?

– Так.

Це я до того, на скільки це буде корисно з появою ATACMS і так далі. А на скільки росіяни засекречують цю інформацію? Обирають локації?

– Саме місця розташування? Ні, вони, звичайно, намагаються це все робити, безглуздо припускати, що це просто самопливом пущено. Звісно, намагаються захистити, є певні протоколи, все це є. Але якщо над цим цілеспрямовано працювати, наші хлопці, які почали цим займатися, вони ж не народилися суперхакерами, зломниками та фахівцями. Усьому цьому можна навчитися – було б бажання, були б можливості для цього, от і все. Я можу сказати так, що на суперсекретному підприємстві "Новатор", якщо ми про "Новатор", люди, звичайні співробітники, всередині спілкуються за допомогою ICQ (месенджер, популярний на початку 2000-х – ред.) досі і це як би нормально.

Про ракетний потенціал росії

А як ви загалом оцінюєте ракетні оберти російської федерації? Чи здатна вона зараз нарощувати, модернізувати, які прогнози у вас, як ви побачили ракетний потенціал рф?

– Я думаю, моя суб'єктивна думка, виходячи з того, що ми побачили – як таких нових розробок – їх не дуже багато, оскільки є дуже велика різниця між теоретичними розробками і потім практичним їх виконанням. І дуже залежить, звичайно, від інфраструктури та індустрії в цілому. Є питання з санкціями – це запчастини, якісь компоненти, щось ще, є питання загалом у сфері машинобудування, у приладобудуванні, тут велика просадка. Тобто розробок цікавих багато, якщо ми відвернемося від усього, так, є якісь речі, які справді цікаві, дослідження досить серйозні, але для того, щоб їх реалізувати, потрібно мати структуру, потрібно мати постачання, потрібно мати розв'язані руки – зараз цього нема. Тому зараз ми бачимо, що модернізується те, що вже є. Ще кілька місяців тому про КАБ ніхто не чув, зараз вони повсюдно використовуються, хоча за великим рахунком – це звичайна авіабомба, яку модернізують за допомогою встановлення модуля планування, модуля керування та все. По суті, грубо кажучи, їй прилаштовують крила і модуль управління і це дозволяє носій відсунути якомога далі від лінії зіткнення і вражати якісь об'єкти, не перебуваючи безпосередньо в секторі, а з певної відстані. Тобто там нічого такого надприродного немає, у самій технології.

Те саме стосується ракет сімейства Х, теж стосується С-300, С-400, не так багато, вони намагаються максимально якісно використовувати старі запаси. Але їх багато.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

 

Чи бачите ви компоненти, з яких країн використовує російська федерація? Ми говоримо про те, що ми знаємо, що там є якісь компоненти, але не часто називаємо ці країни.

– Вони є, вони є в тому числі з країн Європи. Але різні є історії, залежно від того, в якому секторі. Якщо ми говоримо про БПЛА, то я думаю, абсолютно ні для кого не секрет, що там використовується величезна кількість китайських компонентів, це очевидно всім. І в цілому в БПЛА використовується, і у нас, і там, скрізь, використовується величезна кількість китайських компонентів. Якщо ми говоримо про якісь серйозні речі, важке озброєння, ракети, то повно європейських частин. Ніхто не скасовував схеми обходу санкцій, всі чудово знають, що росія дуже багато через Казахстан і Киргизстан закуповує абсолютно без проблем.

Які ще країни?

– Весь південний захід, південний схід, весь цей південний пояс, через них купується дуже багато.

Отриману інформацію про тих самих інженерів, їхні родини ви передаєте очевидно у відповідні служби, як це можна потім використати нам, можливо, десь у міжнародних судах? Знаєте, чому запитую – зазвичай, нам здається, що от розробник ракети – от він вбивця, але я завжди думаю про те, що це хтось ту ракету взяв, хтось цю машину завів, хтось підвіз, хтось щось відкрив, от всі ці люди, цей мурашник, ви маєте інформацію про цих людей?

– Так.

Вони хто?

– Це звичайні люди і там, звичайно, є люди, які дуже віддані цій ідеї, що ось "росія – велика країна, ми оточені з усіх боків усіма і нам потрібно обов'язково перемогти", є такі і їх досить багато. Є просто звичайні люди, але це не робить жодної знижки їм, ніякої ласки, ми всі повинні розуміти, що всі ці люди є військовими злочинцями. Як показує досвід, практика, спілкування з цими людьми – вони абсолютно точно знають – що вони роблять, де це використовується, як це використовуються, всі чудово розуміють, люди це роблять абсолютно свідомо. І ми хочемо, показуючи їхні особисті дані, намагаємося цим людям сказати, що, хлопці, у вас ще є можливість з цього шляху зійти, у вас є можливість піти на співпрацю, у вас є можливість просто цим не займатися, це не ті гроші, за якими варто гнатися, насправді. Будь-яка людина може середню зарплату собі дозволити, тим більше людина, яка має вищу освіту. Або якщо людина перебуває в якомусь специфічному становищі, якщо вона готова співпрацювати, ми можемо обговорити з нею питання її релокації, скажемо так. У принципі, готові допомогти людині переїхати разом із сім'єю кудись у третю країну, все залежатиме від того, що вона нам дасть, але загалом є така опція. Знову ж таки, якщо ми візьмемо статистику ракетних ударів, все інше приберемо, залишимо одні ракети по Україні, ми побачимо, що відсотків 85-90 – це удари по абсолютно мирній інфраструктурі цивільній, по звичайних будинках, де живуть люди, школах, садках. Тобто, це об'єкти, що не мають жодного стосунку до армійської інфраструктури, до армії загалом. Ми говоримо про те, що люди, які беруть участь у створенні ракет, розробці, є по суті катами, вбивцями мирного населення, вони повинні це розуміти.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

 

Чи допускаєте ви, що так само хтось може вийти і на вас?

– Так.

Як себе від цього убезпечити і чи частими зараз є такі історії, коли в лави "Російського добровольчого корпусу" потрапляють якісь шпигуни?

– Насправді, тут є два моменти. По-перше, більше ніж 20 років негативної селекції в рядах силовиків російської федерації, вони, звичайно, показують загалом всю безпорадність. Люди працюють, ми це чудово бачимо і знаємо, приходять до родичів, близьких, знайомих, друзів, припустимо, боєць РДК, людині 40 років, до нього ФСБшники приходять до школи, в якій він навчався. Ну, хлопці, навіщо? Ще якісь дивні речі, обшуки у людей. Людина могла їх багато років не бачити, не спілкуватися, навіщо це робити – не зрозуміло. Я думаю, що це працює така російська система доповідей, яка ще з радянських часів, коли є якесь завдання та люди – ми сходили, ми перевірили – нічого не знайшли, але ми все зробили. Просто відзвітувати. Тому щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися просто якихось елементарних правил особистої безпеки. У нас усі люди, які з'являються з відкритим обличчям – у всіх є охорона, всі озброєні, усі перебувають під постійним наглядом, стандартні якісь речі, нічого такого надприродного, потрібно просто уважно за цим стежити.

Оця історія із затриманням на хабарі заступника шойгу, як би ви її прокоментували?

– Абсолютно нормально, це абсолютно звичайна, нормальна історія і, по-перше, є в російському суспільстві запит на пошук корупціонерів, тобто це спроба зіграти на очікуваннях глибинного народу, там дуже люблять таку, з нальотом жовтої преси якусь штуку, коли якогось високопосадовця нарешті спіймали, покарали, посадили. По перше. По-друге – зрозуміло й очевидно абсолютно, що й країною керують бандити, країною керує організоване злочинне угруповання, методами організованого злочинного угруповання – нічого взагалі змінилося.

Подивіться серіал "Сопрано", там теж саме. Тільки веселіше. Звичайно, всі крадуть, звичайно, якщо людина приходить у цю систему, вбудовується в цю систему, звичайно вона працюватиме і діятиме за правилами системи – там не можна не красти, не можна не бути корупціонером. У якийсь момент людина або проколюється на чомусь або не узгоджує свої дії з кимось, починає свої якісь справи робити або людину просто як громовідвід використовують і все, я впевнений що на цього персонажа повісять все, що було поцуплено за останні роки в Міноборони, все буде він – єдиний. Всі. Там була історія з паном Мішустіним, якщо мені пам'ять не зраджує, який обіймав посаду – був міністр економіки, його посадили, будь ласка, не питання. Це все показові виступи.

Про західну підтримку і ленд-ліз

Як ви вважаєте, отримання західної підтримки, військової допомоги від наших партнерів, як вплине на хід війни?

– Я зараз непопулярні речі почну говорити. По-перше, якщо ми говоримо про ленд-ліз як такий, ми ще нічого не отримали по ленд-лізу взагалі, нуль, безпосередньо по ленд-лізу ми не отримали нічого. Ми – я маю на увазі Міністерство оборони України та всі, хто перебуває у цій структурі. Все, що отримано – отримано за різними іншими програмами, в тому числі як кредитні моменти, але по ленд-лізу не отримано досі нічого. Звичайно, всі завжди раді будь-якій допомозі, абсолютно, це в будь-якому разі посилення, це в будь-якому разі добре, навіть коли привозять, були якісь такі курйозні історії, коли Німеччина виділяє допомогу, дивишся що це за допомога – купа якихось касок і все. Це комусь може здатися смішним, але насправді це все потрібно, це в будь-якому разі допомога, це дає можливість Україні зберігати військовий потенціал, нарощувати його, зміцнювати, це добре, але я намагаюсь завжди і всередині російського добровольчого корпусу, і всередині колективу. Всіх завжди привчати до тієї думки, що розраховувати треба тільки на себе, ні на кого не треба розраховувати, треба робити завжди своє.

Про нові рейди РДК

Чи готується РДК зараз до нового рейду?

– Ми завжди готові до рейдів, у нас є велика стопка різних сценаріїв, ми готові завжди – це питання правильного підбору часу і місця.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

 

Колеги говорили, що будете відкривати другий фронт? Що це означає?

– Це говорили не ми, це говорили панове з міністерства оборони російської федерації, коли вперше згадали свої успіхи на Бєлгородському напрямку. Тобто, два роки пройшло від "Київ за 3 дні" до "успіхів на Бєлгородському напрямку", тому другий фронт говорили вони, у нас це більше так жарт, звичайно, але в цілому якщо ми технічно розглянемо, то технічно це можливо, нічого не заважає відкрити Бєлгородський фронт насправді.

Коли він буде відкритий?

– Ми готуємося.

Скільки часу у вас іде на підготовку таких операцій?

– Різні бувають ситуації, є операції, які досить швидко можна підготувати, є складніші, але ми цьому приділяємо велику увагу та достатню кількість часу, тобто такого немає, що ось у нас є стільки і все. Завжди має приділятися достатня кількість часу, тому що добре спланована операція – це завжди запорука здоров'я та життя бійців, запорука загалом успіху та досягнення тих цілей, які покладалися.

Що може зірвати операцію? Чи були у вас випадки, коли ви готувалися до чого, а потім щось йшло не так і ви зупиняли свою діяльність або брали невелику паузу

– Дуже часто це може бути якась логістична історія або якісь різкі зміни на фронті – такі 2 фактори, це у всіх насправді так. І, знову ж таки, чим більше людей – РДК росте, дуже такими стрімкими темпами, тим складнішою є логістика, тобто перекинути кудись у сектор сотні людей і перекинути в сектор 20 осіб, умовно це зовсім різні речі.

Чи  планує РДК прив'язуватися до певних дат – 7 травня – інавгурація чи 9 травня – день перемоги на росії, це буде "пир" там?

– Я думаю, що не варто цього робити, ми це залишимо російській федерації, яка любить кудись прив'язуватися. Дуже слабкий пропагандистський ефект несе в сухому залишку, але може дуже сильно вплинути на ефект і на результат операції в цілому, коли є дата, що б там не стало, треба до цієї дати обов'язково щось зробити – це не дуже робоча історія. Тому що є процеси, яким треба приділити час обов'язково, і чим більше, чим якісніше – тим краще. У нас можуть люди виїхати і в секторі працювати тільки на БПЛА тижнями, наприклад, щоб досконально повністю все вивчити. Говорити їм, хлопці, знаєте, у нас там через тиждень має бути операція, у вас є 3 дні – це не серйозно.

Останню свою операцію, крайню, скажімо так, як ви оцінюєте? На скільки вона була для вас успішною, чи виконані ті завдання, які ви перед собою ставили?

– Задачі всі, які ми планували, ми в цілому виконали. Основне завдання, якщо ми про військову складову, про військову компоненту говоримо, ми, як і раніше заявлялося, намагалися – відтягнути зі східного фронту частину резервів, частину воюючих з'єднань на захист Бєлгородського спрямування. У нас це вийшло, досить багато туди прибрали і піхоти, і техніки і це добре, тому що це, знову ж таки, величезні проблеми з логістикою в російській федерації. Це неймовірно складна історія, величезну купу народу з технікою відправити по суті в інший кінець країни, і все пройшло добре. Плюс є там побічні, так скажімо, умовні успіхи, наприклад по сектору Козинка було випущено близько 320 КАБів, на таке ось село, таких розмірів. Це 320 КАБів могли впасти у Сумах, Харкові, десь на фронті.

По Сумщині стало сильно прилітати?

– Так.

Багато людей, ви знаєте, місцеве населення, яке там проживає, говорить – ну от, заворушили, це ми пішли на їх територію, а вони нам відповідь – є такі коментарі, і люди мають право це говорити, як би ви прокоментували це?

– Це люди, які говорять такі речі, виключно керуючись емоціями, і до технічного боку війни це не має жодного стосунку. У країні війна, кордон – це теж фронт, якщо ми просто візьмемо і якусь ретроспективу подивимося за часом, ось, обстріли "до" Бєлгородської операції і "після", ось динаміка змінилася чи ні? Можете не дивитися – не змінилася, як обстрілювали, так і обстрілюють, приблизно плюс-мінус так само. Не змінилося нічого, всі ці рейди, як їх називають, операції вони ніяк на це не впливають.

Я б навіть сказав впливає позитивно саме на технічну складову, тому що представники Міністерства оборони російської федерації розуміють, що сектор спостерігається і вони намагаються якусь техніку, яка може піддатися з нашого боку атакам, там не тримати. Якщо ми візьмемо просто умовну смугу вздовж кордону, то нічого не заважає підігнати в те ж Шебекіно якісь САУ важкі і з них обстрілювати. Той же "Піон", у нього дальність близько 42 км – це вже досить близько, а так вони намагаються артилерію в бік прибрати, намагаються атакувати за допомогою авіації, за допомогою чогось такого далекобійного.

Чи багато зараз областей російської федерації, де ви можете розпочати свої операції?

– Усі прикордонні території, будь-які – Курська, Воронезька, Бєлгородська, Брянськ – усі.

А росіяни знають про це і теж якось готуються?

– Перші операції по Брянську – нічого глобально не змінилося. Так, десь покращують фортифікації, десь мінують, десь ще щось, але сам підхід, ось саме глобально стратегічно, сама військова парадигма не змінюється, вона як була у них з часів радянського союзу, десь трохи вони відшліфовують, але в цілому ні. Єдине, що у них останнім часом змінилося – це швидкість прийняття рішень. Якщо раніше у них працювала система доповідей – як це виглядає: сидить черговий на кордоні, якісь люди заходять, починається щось, черговий повідомляє в частину, частина повідомляє вище, вище, вище до людини, яка приймає рішення. Людина думає, приймає рішення, доповіді пішли вниз. Ось раніше цей зазор міг бути від 4 до 8 годин, ось у тебе від 4 до 8 години ти можеш робити все, що ти хочеш – нічого не буде, ніякої реакції. А потім ця реакція починається. Зараз цей час вони скоротили, я ж там не знаю, внаслідок чого, але за спостереженнями так.

Про ставлення українців до РДК

Чи задоволені ви тим, як до вас ставляться в Україні? Бо я, чесно вам скажу, чула різне і є коментарі, це не мої друзі, так, я інколи дивлюся, і вони кажуть  якось немає довіри, немає.

– Усіх цих людей я запрошую до РДК, ось вони прийдуть до нас, ми готові їх взяти, навчити, хай вони з нами повоюють і тоді щось говоритимемо. Люди, які говорять про нас... Є люди, які говорять – ми не довіряємо. Усе. Ось вони не дозволяють собі якихось різких висловлювань, просто ми не довіряємо. Я можу дуже багато людей зрозуміти, які знову ж таки це роблять під впливом емоцій, тому що є люди, які втратили близьких, рідних, сім'ї, будинки – тут усе зрозуміло, усе очевидно. Є люди, які сидять у Тернополі, у Яремчі і кажуть – це росіяни, щось там ще, але немає не бажання насправді, ні часу реагувати на це і як би реагувати на кожні такі випади на свою адресу. Це дивно, всі є офіційними військовослужбовцями, у нас є загиблі люди, які на відміну від різних порадників чи власників думок якихось, приїхали сюди і загинули тут за Україну та за ту росію, яку вони хотіли б бачити. Є люди, які отримали важкі поранення, є люди, які мають нагороди. Для нас це дуже важливо і з людьми, які не конструктивно нас там у чомусь звинувачують або ще щось, ми їм не рівня, ми стоїмо зовсім на різних сходах, обговорювати з ними, тим більше їм доводити, що ми хороші просто ніколи. Ми займаємось своєю роботою і час розставить все на свої місця.

Оцінити роботу ви можете в коментарях і почитаємо разом із вами, цікаво, що люди скажуть.

Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?"
Керівник штабу РДК Олександр "Фортуна" у "Хто з Мірошничкеко?" 5 канал

 

Олександре, наостанок як ви бачите розвиток подій найближчим часом, Кирило Буданов говорив про наступ інтенсивніший, ніж той, який зараз ми бачимо травень, початок червня, як ви бачите розвиток подій найближчий місяць-два?

– Це ж маятник такий своєрідний. Ми, якщо на рівень-два вище піднімемося в аналізі, ми завжди бачимо, що одна сторона робить свій хід, інша сторона робить свій хід – це нормально. Зараз, так, намагатимуться наступати на абсолютно очевидних напрямках і вони не приховують, що є завдання. Той самий Часів Яр взяти до 9 травня. Це такі історії, всім зрозумілі та очевидні, ми бачимо, що вони накопичують ресурси, накопичують озброєння, техніку, людей на цих ділянках, але не можна до цього несерйозно ставитися. Дуже багато людей роблять велику помилку, вважаючи, що це якісь мобіки, зед, якісь непрофесіонали. Це люди, що воюють, які мають бойовий досвід, це люди зі зброєю в руках, тобто ставитись до них несерйозно – це досить безглуздо, які б вони там не були. Так, намагатимуться наступати, нам бути до цього готовим просто, робити свою роботу. Усе. Ми намагаємося встигати і взагалі в цілому напевно останній рік-півтора все, що робить РДК – це розвиток, спроба розвитку в усіх напрямках, ми дуже швидко ростемо, ми намагаємося завжди підвищувати професійний рівень своїх хлопців, ми намагаємося, щоб вони брали участь скрізь, у всіх завданнях, яких тільки можна. Ще рік тому у нас, наприклад, не було бронетехніки, зараз вона з'явилася і також її парк росте. Ми намагаємось освоювати нові військові спеціальності, хлопці попри те, що вони з Авдіївки, поїхали майже одразу на Бєлгородську операцію, повернулися з Бєлгородської операції, тренуються практично щодня. Це підйом, коли ще темно, люди повертаються – вже темно на вулиці. Щодня практично тренування і з теорії, з практики, з усього, ми намагаємося рухатися далі, попри думки в коментарях.

Дякую за розмову, дякую, що прийшли. Успіху вам і розвитку.

– Дякую.

Я думаю, що про вашу чергову ми почуємо…

– Стежте за новинами. 

 

Дивіться і читайте також: Чому військові одружуються і розлучаються на війні – штаб-сержант 4 бригади НГУ "Рубіж" у "Хто з Мірошниченко?"

 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

 

Попередній матеріал
"Квартал" знову пробив дно – українці у соцмережах обурилися дискредитацією українських воїнів
Наступний матеріал
Замах на Зеленського й Буданова: що хотіли зробити – хроніка 803-го дня Великої війни
Loading...