Верховна Рада під час виступу Президента
Верховна Рада під час виступу Президента
Офіційний сайт Президента України

ВР вшанувала пам'ять жертв депортації кримських татар хвилиною мовчання

Відомо, що вчора у Криму тих, хто намагався запалити вогник пам'яті, арештовували

Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу в Криму у 1944 році. Церемонія відбулася на засіданні парламенту в п'ятницю, повідомляє "Укрінформ"

Віце-президент ПАРЄ, голова української делегації в Асамблеї, народний депутат Володимир Ар'єв під час виступу в парламенті сказав: "Сьогодні по всьому світу – і в Україні, і в Канаді, і в інших країнах – дуже серйозні акції на підтримку кримських татар. Але, певно, найбільш потужні за своїм сенсом акції кримські татари проводитимуть у Криму, тому що висловити свою позицію в Криму – це не те ж саме, що висловити її у вільному світі. Півострів сьогодні – не вільний. Але я вважаю, що він буде вільний, і ми звільнимо українців, які сьогодні страждають від окупантів... А зараз, шановні колеги, хочу попросити вас ушанувати хвилиною мовчання всіх тих кримських татар, які загинули протягом трагічних чотирьох днів 1944 року".

Ар'єв при цьому наголосив, що Росія сьогодні переслідує кримських татар в Криму. "Усіх тих, хто вчора намагався запалити вогник пам'яті, арештовували і кидали в автозаки", – сказав нардеп.

Як повідомляв 5.UA, 18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року. Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані за звинуваченням у співпраці з німцями − вони потрапили в ГУЛАГ. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Наступний матеріал
Обстріл житлових кварталів Троїцького: загинули батько з сином, мати в лікарні

Пленарне засідання Верховної Ради, година запитань до уряду – трансляція

День вишиванки в Раді: які вбрання обрали народні депутати та з яким настроєм відзначали

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

"Був як ангел-охоронець батальйону": Миколаїв попрощався з полковником ВМС ЗСУ Олександром Конотопенком

Рада у першому читанні підтримала спрощення валютних операцій: що зміниться

"Ні! Виборам за законом Януковича": під Радою вимагають змін до законодавства