Заняття з кримськотатарської мови у Херсоні

"Для нас це – життєва потреба": як проводять заняття кримськотатарської мови в Херсоні

Безкоштовні курси організовують щонеділі у приміщенні Херсонського меджлісу

Найбільша діаспора кримських татар мешкає на Херсонщині. Лише за приблизними підрахунками їх тут близько 10 тисяч. Аби зберегти вікову культуру, торік у селищі Новоолексіївка відкрили кримськотатарський клас. А в Херсоні діють безплатні курси кримськотатарської мови.

Щонеділі у приміщенні Херсонського меджлісу лунає кримськотатарська мова. Організувала безкоштовні заняття кримська татарка, вчителька молодших класів – Весіля Ібрагімова. Останні дев'ять років жінка живе в Херсоні.

"У нас в Херсоні курси з вивчення кримськотатарської мови почалися ще 2014 року. Тоді ми працювали на базі бібліотеки, двічі на тиждень, потім – у 12-й школі. Зараз працюємо раз на тиждень у будівлі Меджлісу. Трішки змінили формат, до цього в нас займалися школярі та дорослі люди, зараз – дошкільнята з батьками", – розповіла організаторка.

Вивчення мови проходить в ігровій формі. Діти та їхні батьки разом малюють, ліплять і водночас знайомляться з культурою свого народу.

"Ходимо на заняття з трьома дітьми: син та дві доньки. Заняття нам дуже подобаються, це розвиток для дітей. Тут можна познайомитисяз іншими такими сім'ями, які переїхали з Криму, щоб діти знали одне одного, розмовляли кримськотатарською мовою", – поділилась Еміне Енверова, яка переїхала до Херсона два роки тому. Вдома, як зазначила жінка, з дітьми спілкуються двома мовами – українською та кримськотатарською. Бо обидві для них – рідні.

Одна з відвідувачок курсів – маленька Сафіє. Дівчинка на занятті вирізала відбиток своєї руки, щоб потім наклеїти його на карту Криму. Із долоньок виклала голуба – символ миру.

Після анексії Криму діаспора кримських татар на території Херсонської області значно зросла. Тож стало більше охочих відвідувати безплатні курси.

"Зараз дуже багато тих, хто приїхав з Криму, і місцевих теж багато. Ми стараємося проводити такі заходи для зближення, аби підтримувати спілкування і не втрачати мови та культури", – пояснила Весіля Ібрагімова.

Крім цього, викладачка каже, що для неї і таких, як вона, курси з вивчення рідної мови – життєва потреба. Адже головне завдання на сьогодні – зберегти мову і культуру кримських татар.

Тетяна Савуля, В'ячеслав Нікітченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Cуд ухвалив рішення стосовно "Гостинного двору" в Києві
Наступний матеріал
Стан здоров'я незаконно заґратованого в Криму Балуха погіршується – правозахисник

Чи зможуть засуджені в Криму українці відбувати покарання на материковій Україні: адвокат оцінив перспективи

Коли Крим "не наш", дуже легко казати, що ми підтримуємо кримських татар – Княжицький

Джемілєв: є лише два варіанти повернення Криму

Керівнику "РИА Новости Украина" оголосили про підозру в держзраді, запобіжний захід обиратимуть в Херсоні

"Крим – частина України": реакція США та ЄС на будівництво Керченського мосту

Реакція на відкриття Керченського мосту: чи можна питання Криму розв'язати воєнним методом – Івченко