Рада у першому читанні підтримала спрощення валютних операцій: що зміниться

Метою законопроекту є встановлення режиму валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій їх суб'єктами, що має на меті покращення простоти проведення таких операцій, покращення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №8152 "Про валюту", що має забезпечити перехід України до нової сучасної моделі валютного регулювання, яка впроваджує принцип "дозволено все, що прямо не заборонено законом". За відповідне рішення проголосували 253 народних обранці, повідомляє "Укрінформ".

Метою законопроекту є встановлення режиму валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій їх суб'єктами, що має на меті покращення простоти проведення таких операцій, покращення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України.

Проект закону вводить новий режим валютного регулювання. Законопроектом передбачено визначення категоріально-термінологічного апарату валютного регулювання, встановлення загального режиму проведення валютних операцій на території України, деталей здійснення валютних операцій, проведення їх з торгівлі валютними цінностями, транскордонного переказу та переміщення валютних цінностей.

Законопроект також встановлює норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг щодо проведення валютних операцій, а також особливості проведення валютного нагляду (уточнюється їх склад, регламентуються права та обов'язки цих суб'єктів), обміну інформацією між суб'єктами валютних операцій, включаючи органи валютного нагляду, та накладення санкцій за порушення валютного регулювання. Також докладно регулюються права й обов'язки резидентів і нерезидентів у сфері проведення валютних операцій, зокрема  обов'язок представляти органам і агентам валютного нагляду документи й інформацію.

Як повідомляв 5.UA, на сайті ВР з'явився законопроект про зміни до правил дорожнього руху (ПДР). 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Гроші у мішках: на Черкащині СБУ викрила злочинців, які збували фальшиву валюту

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Через страйк зупинився найбільший металургійний комбінат України – керівництво заявляє про загрозу вибуху
Наступний матеріал
Спалах кору на Закарпатті: захворіли 49 дітей

"Ні! Виборам за законом Януковича": під Радою вимагають змін до законодавства

Пленарне засідання Верховної Ради, де мають розглянути обрання суддів КСУ – трансляція

Верховна Рада підтримала заборону на використання пальмової олії в харчових продуктах

Під Радою активісти вимагали скасувати виборче право часів Януковича

Верховна Рада дозволила посмертне донорство органів: які будуть нововведення

Чому нардепи у ВР блокують призначення нового складу ЦВК – Гончаренко