Через страйк зупинився найбільший металургійний комбінат України – керівництво заявляє про загрозу вибуху

Працівники вимагають у керівництва підвищення зарплати

Найбільший металургійний комбінат України завод "АрселорМіттал Кривий Ріг" призупинив роботу через страйк робітників, які вимагають кращих умов праці. Тим часом в адміністрації ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляють про реальну загрозу вибуху газопроводів через викликані страйком збої у роботі агрегатів. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на коментар на сайті підприємства.

"16 травня колектив залізничного цеху ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (3 та 4 зміни) приєднався до акції протесту залізничників "Укрзалізниці". Озвучено основні вимоги робітників – підвищення заробітної плати до європейського рівня в 1000 євро та забезпечення відповідності усього рухомого складу стандартам охорони праці", – йдеться у повідомленні.

Довідка. У ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" працює понад 21 тисяча осіб, середня заробітна плата складає 14 000 грн. Зокрема, з 1 травня 2018 року зарплату було підвищено до 20%, повідомляють в адміністрації.

У повідомленні на сайті від імені адміністрації підприємства йдеться про те, що страйк є незаконним. "Машиністи і помічники тепловозів, складачі поїздів відмовилися виходити на лінію, чим поставили під загрозу роботу всього комбінату. Цю акцію не була анонсовано і погоджено заздалегідь з керівництвом ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". Тому підприємство не мало можливості заздалегідь внести корективи до виробничого процесу. Такий страйк є незаконним", – йдеться у прес-релізі ПАТ.

За інформацією видання, наразі на підприємстві задіяно тільки 14 тепловозів із 92. У зв'язку з цим паралізовано весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинено підрозділи гірничого департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (окрім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи. Також, заявляється про реальну загрозу вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску.

"Позапланові збої у роботі виробничих агрегатів украй негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Є реальна загроза вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не лише комбінату, але і міста. Нині фахівцям підприємства вдається утримувати ситуацію під контролем", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що керівництво ПАТ провело ряд зустрічей з колективом для обговорення вимог, висунутих залізничниками. Проте вони відмовляються виходити на робочі місця до узгодження головної вимоги – підвищення зарплат.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Франція страйкує: на вулиці вийшли сотні тисяч людей – фоторепортаж

Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/
Протести у Франції
/

Попередній матеріал
Виборча кампанія в Україні: Чорновіл розповів, з ким зустрічалась Тимошенко у Греції
Наступний матеріал
Рада у першому читанні підтримала спрощення валютних операцій: що зміниться

Відкриття реконструйованої школи на Дніпропетровщині за участі Президента – відео

"Ні! Виборам за законом Януковича": під Радою вимагають змін до законодавства

П'ять місяців без ліків: орфанні хворі влаштували показову виставу під Кабміном

На території рибгоспу в Дніпрі волонтери відкопали речі загиблих під Іловайськом бійців

Остаточно: у Дніпрі вибрали місце для тестового майданчика Hyperloop

"Усе палало": на Дніпропетровщині медсестра замість ліків дала дівчинці мийний засіб