Мітинг у Дніпрі
Мітинг у Дніпрі 5 канал

"Ми просто виживаємо": у Дніпрі на мітинг вийшли студенти та викладачі Митної академії

Компанія "Дніпрогаз" перекрила постачання газу чотирьом котельням вишу

У Дніпрі 10 листопада студенти та викладачі Державного університету митної справи та фінансів влаштували мітинг. Учасники акції вимагають від "Дніпрогазу" дати можливість обігрівати котельням вишу аудиторії та гуртожитки, передає "5 канал".

Мітингарі заявляють, що газорозподільна компанія вимагає від університету перенести лічильники з труби з низьким тиском газу на середню. Мовляв, це передбачено правилами безпеки від 2015 року.

"Ми просто виживаємо. У нас немає ні гарячої води, ні тепла, ні заборгованості при цьому. І нам доводиться виходити на мітинги, акції, аби хоч якось відстояти свої права", – каже учасниця акції Віталія Серебрянська.

"Дніпрогаз", як приватне підприємство, намагається встановити свої правила гри. У даному випадку "Дніпрогаз" вимагає, аби ми за свої кошти переоснастили вузли обліку – на кожну з чотирьох котелень. Держава має контролювати ситуацію, яка стосується стратегічних галузей, зокрема і газу. Не можуть "частники" диктувати умови державі. А держава не може протистояти монополісту", – зазначив ректор Університету митної справи та фінансів Віктор Ченцов.

Водночас, компанія ще влітку перевірила прилад обліку і дала дозвіл на його використання. Тепер перекрила постачання газу чотирьом котельням вишу. І вимагає від університету нові лічильники встановити власним коштом.

Загальна вартість робіт від складання проекту до придбання приладів обліку – 1 млн 200 тисяч гривень. Натомість у "Дніпрогаз" запевняють: лічильники переобладнають, якщо держава пообіцяє профінансувати ці роботи.

"Правила безпеки газопостачання існують з того часу, відколи існує природний газ. Проте, щороку вони змінюються", - каже помічник голови правління ПАТ "Дніпрогаз" Валерій Шарапов.

Попередній матеріал
"Королівська піхота" готується їхати на фронт: як у Рівному тренується 24 ОМБр ім. короля Данила
Наступний матеріал
Штраф у 20-кратному розмірі: як столична влада боротиметься з недобросовісним паркуванням
Loading...