Імам Запоріжжя Мухаммад і його дружина Ніяра
Імам Запоріжжя Мухаммад і його дружина Ніяра Скріншот відео

"Ми всі за мир в Україні": як сім'я кримських татар підтримує рідну культуру в Запоріжжі

Мухаммад став імамом – духовним керівником мусульманської громади міста, а його дружина Ніяра очолює кримськотатарську громадську організацію

2014-го року з окупацією півострова Крим розпочався новий етап репресій та геноциду кримськотатарського народу. Щоб уникнути політичних переслідувань та незаконних ув'язнень, чотири роки тому з рідного півострова до Запоріжжя переїхала родина кримських татар Мамутових – Мухаммад та Ніяра, з двома дочками та сином.

Мухаммад став імамом – духовним керівником мусульманської громади Запоріжжя, його дружина Ніяра очолює кримськотатарську громадську організацію.

Мухаммад Мамутов нині розбудовує запорізьку мечеть – Ісламський культурний центр "Віра". Вже запланував, де буде зала для жіночої мечеті. На свята до Мухаммада приходить понад півтисячі мусульман, тож місця бракує, і частина парафіян змушені молитися надворі.

Мухаммад звернувся до міської влади з проханням виділити землю для будівництва великої соборної мечеті. Чоловік зазначає, що сусіди вже звикли до його відвідувачів.

Імам у Запоріжжя веде громадську роботу: читає лекції з кримськотатарської культури, викладає мову. І завжди присутній на молитвах священників інших конфесій за загиблими українськими воїнами.

"У такі важкі моменти ми повинні бути разом. Не дивлячись на те, що у нас віросповідання різне, ми всі за мир. За мир в Україні", – пояснив Мухаммад Мамутов.

Допомагає чоловікові його дружина Ніяра. Вона очолила кримськотатарську громадську організацію, де працює з жінками-мусульманками.

"У нас неділя – це жіночий клуб. Назвали жіночий клуб, бо ми збираємось, вивчаємо релігійну якусь тематику, іноді вивчаємо, що відбувається в світі або історію", – розповіла голова громадської організації "Анаюрт" Ніяра Мамутова

Діти Мамутових ходять до української школи, а вдома батьки навчають їх кримськотатарської мови та звичаїв, щоб малеча не забувала про рідне коріння.

"Крим – це батьківщина. Звичайно, хочеться повернутися, але поки ми тут", – поділився Мухаммад Мамутов.

Ніяра Мамутова у зверненні до співвітчизників висловила свою віру в те, що Аллах їх не залишить та допоможе подолати всі труднощі.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал".

Дивіться також:

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО

Попередній матеріал
Турист показав, як леопард грається з його черевиком – відео
Наступний матеріал
Національний дрес-код: у Львові скульптури античних богів вбрали у вишиванки
Loading...

Чи зможуть засуджені в Криму українці відбувати покарання на материковій Україні: адвокат оцінив перспективи

Коли Крим "не наш", дуже легко казати, що ми підтримуємо кримських татар – Княжицький

Джемілєв: є лише два варіанти повернення Криму

Борються за свою землю мирним шляхом: у Києві провели акцію на підтримку кримських політв'язнів

СБУ попередила розповсюдження календарів із "російським Кримом" на мапі

Надто допитливий: історія уродженця Запоріжжя, який відслужив у лавах "поліції ДНР"