Яхт-клуб 'Оболонь'
Яхт-клуб "Оболонь"
5 канал

"Романтика білих вітрил": юні столичні яхтсмени показали свої вміння

Більшість їхніх вихованців уже стали чемпіонами у різних престижних світових змаганнях

У регату Дніпром вирушили вихованці дитячо-юнацької школи з вітрильного спорту. До романтики білих вітрил залучають і столичних школярів від дев'яти до 14-ти років. Заняття у клубі безплатні, наголошує керівництво. І твердить – більшість їхніх вихованців уже стали чемпіонами у різних престижних світових змаганнях. За юними яхтсменами спостерігала журналіст "5 каналу" Наталка Юрчук.

Багаторазова чемпіонка України Анастасія Гафенко без вітрильного спорту не уявляє свого життя. За 14 років досвіду та "дружби" з човном дівчина об'їздила всю Європу. Брала участь у численних змаганнях. Запевняє: вміння кермувати яхтою добряче загартовує характер та силу духу.

"Коли ти приходиш після тренування або після вдалої регати, ти відчуваєш себе володарем світу. Це правда! Ти думаєш: "Боже! Я з таким вітром потренувався, я не зламався, не здався, я зміг!" – ділиться враженнями вихованець яхт-клубу "Оболонь".

На яхті класу "Оптиміст" Богдан Кірюхін почав ходити з дев'яти років. Коли підріс – пересів на "Лазер-радіал". На цьому човні хлопець і посів перше місце на чемпіонаті України. Нині готується до Олімпійських ігор.

Розповідає: "Щоб просто навчиться керувати яхтою – досить одного року. Звичайно в залежності від віку людини, яка цим займається… Тільки-но лід зійшов, і ми відразу виходимо. Падаємо у воду, дуже холодно, але за рахунок костюмів, які ми на себе вдягаємо, це не так відчутно".

До занять професійним вітрильним спортом залучили і школярів. Для дітей провели майстер-клас та познайомили з олімпійськими та дитячими видами яхт.

За годину яхти починають спускати на воду. Олександру Болсуновському всього вісім, а він уже вправно кермує. Юний яхтсмен поки що ходить лише Дніпром, однак вже має амбітні плани справжнього морського вовка: "Навколо всієї планети! Але потрібно сили мати, щоб можливість була добре тримати вітрило".

У регату Дніпром вирушили понад 20 яхт і майже 30 вправних вихованців клубу на борту.

Наталка Юрчук, Ігор Селянинов, "5 канал"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": чи дослухається Рада до порад західних партнерів щодо Антикорупційного суду
Наступний матеріал
Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

Росія почала жорстку політику затримання та огляду суден, що прямують до України – ДПСУ

Україна планує закрити внутрішні води для суден з Росії

Російські найманці обстріляли із артилерії дитячий заклад Торецька – дітей довелося евакуювати

Бавитися і купатися досхочу: дітям, які втратили батьків на Донбасі, організували подорож в Туніс

Дивне отруєння у школі Миколаєва: стало відомо, в якому стані діти

400 дітей евакуювали: у Миколаєві масово отруїлися школярі