Американки 5 місяців дрейфували в Тихому океані

Двоє у човні, не рахуючи двох собак: у Тихому океані врятували американок, які п'ять місяців дрейфували на яхті

www.youtube.com

Мореплавці Дженіфер Аппель і Таша Фуіаба вирушили у плавання з Гавайських островів ще навесні

Американський десантний корабель USS Ashland за 900 миль (1448 км) на північний схід від Японії врятував двох американок, які дрейфували п'ять місяців на яхті в Тихому океані. Про це йдеться в офіційному повідомленні ВМС США.

У повідомленні зазначено, що десантний корабель, що базується в японському Сасебо, підібрав американських мореплавців – Дженіфер Аппель і Ташу Фуіабу – 25 жовтня. На борту десантного корабля жінкам надали необхідну медичну допомогу. Вони будуть на USS Ashland до заходу в найближчий порт.

Крім того у повідомленні додали, що про місцезнаходження яхти моряки ВМС США дізналися від тайванського риболовного судна 24 жовтня. Промисловики зв'язалися з береговою охороною Гуама та з рятувальними центрами на Тайвані і в Японії і, нарешті, повідомлення було передано в Гонолулу, на Гавайські острови.

Варто зазначити, що на яхті, крім жінок, були також знайдені дві собаки. Врятовані розповіли, що вони вирушили у плавання з Гавайських островів навесні. 30 травня двигун яхти вийшов з ладу. Американки продовжили шлях, сподіваючись, що зможуть рухатися під вітрилами. Щодня вони посилали сигнал лиха, проте його ніхто не почув. За словами Аппель, вони вижили завдяки опріснювачам води та річному запасу їжі, в основному – макаронів, рису та інших круп.

Як повідомляв 5.UA, на дні Тихого океану знайшли затонулий в 1945 році крейсер ВМС США "Індіанаполіс" (USS Indianapolis). Корабель був потоплений японським підводним човном незабаром після доставки на острів Тініан компонентів атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ