Андрій Парубій у Раді

Переговори тривають: Парубій розповів, на якому етапі узгодження закону про Антикорупційний суд

За словами спікера, досі не узгоджена ключова позиція

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що переговори із Міжнародним валютним фондом (МВФ) та Венеційською комісією щодо законопроекту про Вищий антикорупційний суд тривають.

За словами спікера, уже відбулися три етапи переговорів і більшість позицій, які були подані Венеційською комісією, узгоджені й підтримані профільним комітетом. Утім, досі не узгоджена ключова позиція – про повноваження громадської ради міжнародних експертів.

"У нас був зранку етап переговорів, буде в обід, і буде ввечері. Я розраховую на те, що як тільки ми досягнемо домовленості – комітет збереться і тут же, по тих позиціях, останній позиції – прийме рішення, щоби ми могли перейти до розгляду питання Антикорупційного суду. Але, разом з тим, нам треба ефективно проводити ті питання, які стоять на порядку денному", – заявив Парубій під час засідання Парламенту у вівторок, 22 травня.

Законопроект про створення в Україні Антикорупційного суду в першому читанні депутати підтримали ще 1 березня. Нині ж мають підготувати його до голосування в цілому. Автори законопроекту зазначають, що суд має розглядати усі без винятку корупційні справи, в яких сума збитку щонайменше у 500 разів перевищує прожитковий мінімум.

Суддями ж антикорупційного суду пропонують обирати фахівців із вищою освітою, віком від 30 років та з досвідом роботи у сфері права не менше ніж 5 років.

Зазначимо, вимога створення в Україні Антикорупційного суду є обов'язковою з боку Міжнародного валютного фонду.

Як повідомляв 5.UA, законопроект про створення в Україні Антикорупційного суду може бути ухвалений уже цього тижня. У понеділок, 21 травня, під час засідання профільного комітету ВР голови трьох фракцій прокоментували чи готові підтримати законопроект.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – завершено
Наступний матеріал
"Це моя місія": відома українська співачка вдруге збирається виступати на "Євробаченні"

Засідання комітету Ради: більшість фракцій заявили, що готові підтримати закон про Антикорупційний суд у четвер

Допомога міжнародних експертів стосовно Антикорупційного суду не має бути знецінена – Сидорович

Експерт: Ухвалення закону про Антикорупційний суд – це політичні торги по лінії АПУ-Кабмін-ВР

"Інформаційний вечір": чи дослухається Рада до порад західних партнерів щодо Антикорупційного суду

Експерт назвав єдине питання, що затягує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Засідання Комітету ВР щодо законопроекту про Антикорупційний суд – відео