Олексій Мінаков

"Ніхто не буде собі виписувати смертний вирок": експерт про настрої нардепів щодо Антикорупційного суду

Є два варіанти вирішення ситуації − оптимістичний та реалістичний − каже Олексій Мінаков

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" політичний оглядач Олексій Мінаков пояснив зволікання Верховної Ради стосовно ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд. 

"Якщо говорити про очікування і реальність, то можна виокремити два сценарії, як буде виглядати законопроект про Антикорупційний суд і в якому вигляді він буде прийнятий. Якщо бути оптимістом у рожевих окулярах, можна було б подумати, що українські депутати погодяться на ту версію, яку пропонують західні партнери, зокрема і МВФ. Але якщо бути реалістом, то можна зрозуміти, що ніхто не буде собі виписувати смертний вирок, бо депутати бачать себе в політиці у майбутньому", − зауважив Мінаков.

Він також припустив, як буде відбуватися відбір суддів до Антикорупційного суду.

"Антикорупційний суд буде або чистим та ефективним, або контрольованим і бутафорним. Зараз ключовим каменем спотикання є формат подолання вето. Наприклад, якщо людина отримала чотири з семи негативних відгуки, то далі пропонують схему, щоб створити об'єднану колегію з представниками Вищої кваліфікаційної комісії суддів та з Громадської ради доброчесності...Вето можна подолати. Задля цього буде досить двох-трьох голосів тих експертів з Міжнародної ради національної безпеки, щоб дозволити потрібному кандидату пройти далі. Цей процес, знову ж таки, перетвориться на фейковий", – зазначає експерт.

Попередній матеріал
Масове отруєння від індивідуального балончика: подробиці інциденту в харківській школі
Наступний матеріал
Впевненість, знання і трошки фарту: як в Україні стартувало ЗНО