Щасти на ЗНО
Щасти на ЗНО
5 канал

Впевненість, знання і трошки фарту: як в Україні стартувало ЗНО

Перший тест, який складали випускники – це математика. Єдине, що можна було взяти з собою – це ручка і вода

Тестом із математики розпочалася основна сесія Зовнішнього незалежного оцінювання для випускників українських шкіл. Від самого ранку майбутні абітурієнти, чимало з групами підтримки, збиралися під навчальними закладами – центрами здачі. За офіційними даними, в оцінюванні беруть участь понад 335 тис. випускників. Докладніше – Анна Брикова.

Зовнішнє незалежне оцінювання стартує в Україні. Перший тест, який складають випускники – це математика. Єдине, що можна взяти з собою – це ручка і вода.

Леонід готувався до ЗНО останні півроку і на перше тестування прийшов аж за дві години до початку. Хвилювань перед іспитом не приховує. А от Маргарита, яка складає тест уже вдруге, налаштована по-бойовому: "Передумала в професії, вирішила поступати на іншу. На вихователя, вчителя початкових класів. Зовсім не нервую".

Гуртом на ЗНО йдуть випускники українського медичного ліцею. "Ходила до репетиторів, намагалася вчити і розуміти, що взагалі навколо відбувається… Коли ти не знаєш, тобі нема чого забути, а коли знаєш – боїшся забути все, що знаєш", – сміється випускниця Єлизавета.

Разом із учнями прийшла викладачка. Зізнається: у дітях впевнена, але підтримка їм потрібна. "Щоб вони не отримали зайвого стресу. Спілкуємося, навіть просто дружнє спілкування, щоб їх хоч якось відволікти. Ви ж бачите, що вони всі такі наїжачені", – пояснює Ніна Матичина.

Розвеселити випускників прийшли й небайдужі активісти з флешмобом "Щасти на ЗНО": Вони фотографують знервованих школярів, дарують їм сувеніри і підбадьорюють.

Організатор Денис Блощинський пояснює: "Кожен може намалювати плакат, придумати якесь повідомлення, написати теплі слова підтримки і викласти в інтернет з хештегом "#ЩастиНаЗно". Прийти під будь-яку школу з плакатом, з фішками, з якимись приколами, анекдотами, історіями, з добрим настроєм і підтримати дітей.

Три години, відведені для написання тесту, минають швидко. Відразу після іспиту – дзвінки рідним і перевірка своїх відповідей. Випускники переконують: все, як і на будь-якому іспиті, залежить не лише від знань, але і від фарту.

Наступний тест – з української мови і літератури – 24 травня. Результати почнуть оприлюднювати 15 червня.

Анна Брикова, Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ніхто не буде собі виписувати смертний вирок": експерт про настрої нардепів щодо Антикорупційного суду
Наступний матеріал
З плакатами та стільцями: під АП митці вимагали прискорити звільнення Сенцова

За спрощеною процедурою: Міносвіти оприлюднило інструкції для вступників з окупованих територій

У Харкові 30 школярів поскаржитися на самопочуття – половину з них госпіталізували (оновлено)

Міжнародний конкурс INFOMATRIX: українські учні здобули 11 медалей

Гриневич розповіла, в яких випадках дітей зараховуватимуть до школи не за місцем реєстрації

Після капітальної реконструкції: на Дніпропетровщині відкрили сучасну школу

У Черкасах на школярів упало дерево: постраждали чотири дитини