Ігор Артюшенко

"Більшість правок не мають підтримки": депутат спрогнозував, чи встигне Рада ухвалити закон про Антикорупційний суд цього тижня

Депутати встигли розглянути близько двох сотень зауважень, тепер їм залишилося узгодити 1800 правок

На пленарному засіданні у четвер, 24 травня, народні депутати розглядають правки до законопроекту щодо Вищого антикорупційного суду.

Напередодні депутати встигли розглянути близько двох сотень зауважень. Отже, сьогодні їм залишилося узгодити 1800 правок. Водночас, уже вдалося погодити спірні питання в законопроекті з Венеційською комісією.

Однак, тривають перемови з Міжнародним валютним фондом. Не досить жваво відбувається обговорення і в залі під куполом. Депутати один за одним наполягають на розгляді своїх поправок та на голосуванні за них, що вельми затягує увесь процес.

Журналісти порахували – щонайменше 28 годин треба для того, щоб розглянути усі правки в сесійній залі. Наскільки зрозуміло, досі немає компромісу щодо подолання вето міжнародних експертів. Не дійшли поки що згоди і з МВФ, однак є порозуміння з Венеціанською комісією, про що неодноразово говорив спікер парламенту Андрій Парубій.

У середу анонсували засідання фракції Блоку Петра Порошенка на четвер, 24 травня, але, як повідомив нардеп від фракції Ігор Артюшенко, воно не відбулося.

"Поки не розглянуть ті всі правки, немає сенсу визначати політичну позицію, бо ми ж не знаємо, які правки пройдуть, а які ні", – пояснив нардеп.

Він погодився, що на розгляд піде 28 годин за умови, якщо кожен депутат буде наполягати на голосуванні за свою правку.

"Я розцінюю такий підхід, як законодавчий спам, тому що зрозуміло, що правки, які не знайшли підтримки на профільному комітеті, де беруть участь всі політичні фракції, з ймовірністю нуль цілих нуль десятих можуть пройти через зал, де треба 226 голосів. Але це право кожного депутата проявляти свою законодавчу ініціативу, тому заборонити цього робити ніхто не може, хоч це значно затягує час і унеможливлює прийняття рішень", – розповів Артюшенко.

Депутат висловив сподівання, що сьогодні Рада таки встигне заплановане.

Також Артюшенко підтвердив, що ще залишається дискусія з МВФ.

"Наша позиція в наступному: звичайно, міжнародна рада експертів повинна мати визначальне право, вони навіть мають отримувати зарплату за свою роботу, у випадку, якщо вони всі проти конкретної персоналії, після того має відбуватися спільне засідання ВККС разом з радою експертів, на якому двома третинами це вето можна буде здолати. Таким чином ми убезпечуємо момент, що наше рішення не буде суперечити Конституції і вороги антикорупційної політики цим не скористаються, а, разом з тим, без членів ради експертів, в принципі, не може бути здолане вето", – пояснив нардеп.

За його словами, таким "хитрим юридичним кроком" вдасться вийти з цієї ситуації, однак нагадав, що попереду 1800 правок.

"Звичайно ми будемо голосувати "за" (законопроект – 5.UA), бо це президентський закон, це останній крок в створенні антикорупційної системи, так як ми бачимо, що резонансні справи, які розслідує НАБУ і САП без реформи суду кудись діваються, а корупціонери не знаходять покарання за свої дії", – додав Артюшенко.

На думку депутата від "Народного фронту" Вікторії Сюмар, що спікер парламенту "зробив спробу примусового пришвидшення процесу".

Як повідомляв 5.UA, законопроект про створення в Україні Антикорупційного суду може бути ухвалений уже цього тижня. У понеділок, 21 травня, під час засідання профільного комітету ВР голови трьох фракцій прокоментували чи готові підтримати законопроект.

Попередній матеріал
Гаага представляє проміжні результати розслідування справи МН-17 – завершено
Наступний матеріал
"Ворота до Європи": відкриття нового Бескидського залізничного тунелю – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Депутати взялися до розгляду закону про Антикорупційний суд

Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

Засідання Комітету ВР щодо законопроекту про Антикорупційний суд – відео

Засідання комітету Ради: більшість фракцій заявили, що готові підтримати закон про Антикорупційний суд у четвер

"Занадто затягнулося": Парубій доручив прискорити підготовку законопроекту про Антикорупційний суд