Верховна Рада
Верховна Рада
5 канал

"Ультиматум Гройсмана", або Як близько Рада до створення Антикорупційного суду – сюжет

Менше тисячі правок мають подужати народні депутати цього тижня. Спікер уже заявив – "час X" буде в четвер

"Або парламент ухвалює закон про Антикорупційний суд, або я йду у відставку", – таку заяву зробив сьогодні Володимир Гройсман. Прем'єр вийшов на брифінг із головою Верховної Ради. Обидва говорили про важливість голосування за "багатостраждальний" суд. Андрій Парубій запевнив – сесійна зала голосуватиме за друге читання і в цілому вже цього четверга, 7 червня. От тільки як голосуватиме – досі питання. І за що голосуватиме – теж, бо остаточної версії законопроекту немає. Депутати й досі розглядають подані правки.

Менше тисячі правок мають подужати народні депутати цього тижня, щоб вийти на остаточне голосування за законопроект про Вищий антикорупційний суд. Спікер уже заявив – "час X" буде в четвер.

А прем'єр надихнув депутатів на продуктивну роботу – попередженням: "Я, як прем'єр-міністр України, прийняв для себе рішення. Якщо цей суд, справедливий, незалежний, не буде утворено, я складу із себе повноваження прем'єр-міністра України і подам у відставку. Дякую за вашу увагу".

Спікер своєю відставкою не грозив. Але сподівається: найближчими днями депутати всі правки розглянуть. А профільний комітет – усе підсумує і зрештою парламент вийде на фінальне голосування. Якнайшвидше готові проголосувати за створення антикорупційного суду в "Народному фронті". Чекають четверга.

Погоджувальна Рада

"І заява прем'єр-міністра, що в разі несхвалення найближчим часом цього закону він піде у відставку – це чіткий сигнал для всіх, що цей законопроект надважливий для нашої держави і його необхідно ухвалити вже цього тижня", – наголосив лідер фракції Максим Бурбак.

У тому, що в четвер депутати проголосують, не сумніваються і у пропрезидентській фракції. Готові тиснути кнопки "за". А на ранкову заяву прем'єра реагують різко. Створення Антикорупційного суду, кажуть, це не компетенція уряду.

"Кожен має нести відповідальність за свою сферу, і кожен має нести відповідальність за зрив домовленостей у своїй сфері. Тому в четвер парламент проголосує законопроект про Антикорупційний суд. Що стосується зони відповідальності Кабінету Міністрів – давайте побажаємо успіхів, щоб переговори з МВФ щодо тарифів пройшли успішно", – зазначив лідер фракції БПП Артур Герасимов.

У "Батьківщині" різку заяву прем'єра не прокоментували. Як і свою позицію – чи голосуватиме фракція в четвер за документ в цілому. Хочуть побачити остаточну версію законопроекту і наполягають – усі рекомендації Венеційської комісії мають бути враховані. У "Самопомочі" теж чекають фінальної версії. І поки що не розуміють, за що тиснути кнопки.

Опозиційний блок і радикали  не голосуватимуть за створення антикорупційного суду. Свою позицію не змінили. А от відпускати прем'єра у відставку – принаймні останні – не хочуть. "Усі хочуть зіскочити з цього корабля. Спершу направили його на рифи, на айсберг, як Титанік. А тепер хочуть зіскочити. Я не дам нікому зіскочити. Залатають і гребтимуть на галерах", – розмахує руками лідер фракції Радикальна партія Олег Ляшко.

Олег Ляшко у Раді

Тим часом прем'єр проанонсував – хоче зустрітися з головами фракцій. Почує позиції і домовлятимуться. А вже у вівторок у сесійній залі депутати продовжать розглядати правки до закону. І зрештою мають перейти до основної, яка і стала каменем спотикання в ухваленні закону. А саме визначитися – хто ж має ставити фінальну крапку у відборі кандидатів на посаду судді антикорупційного – міжнародні експерти, як того хоче МВФ, чи вітчизняна комісія суддів.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час можливостей" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"До нас цього ніхто не робив": Гройсман розповів, як зміниться економічна модель України

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

Гройсман пообіцяв піти у відставку, в разі провалу закону про Антикорупційний суд

Закон про Вищий антикорупційний суд, при бажанні, можна ухвалити наступного вівторка – Ємець

МВФ свідомо виставляє Україні умови, які неможливо виконати – нардеп

"Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд