МВФ
МВФ inforesist.org

МВФ свідомо виставляє Україні умови, які неможливо виконати – нардеп

Парламентар впевнений, що Міжнародний валютний фонд навмисно відтерміновує останній транш, бо хоче розуміти, хто буде повертати борги

Верховна Рада  24 травня не прийняла Законопроект про Антикорупційний суд, який має 1927 правок. Каменем спотикання депутати вважають умови Міжнародного валютного фонду, які той виставляє Україні. Про це в програмі "Інформаційний день" на "5 каналі" зауважив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат  БПП, Іван Вінник.

"Парламент дійшов до розгляду правок, їх там чимало, половину пройшов. Цей час фактично використовується, щоб знайти компроміс саме з МВФ, а не з Венеціанською комісією, бо там, як раз, все нормально. А МВФ свідомо виставляє умови, які неможливо виконати. Це  використовується як привід для відтермінування чергового траншу Україні", — розповів нардеп.

Окрім того депутат наголосив, що створення Вищого антикорупційного суду можливе лише з процедурою створення Верховного Спеціального суду, а Конституцією України спеціальні суди заборонені. "Соціальні суди для вирішення якоїсь окремої проблеми — це неможливо в системах норм нашого права", — зауважив Іван Вінник.

Міжнародний валютний фонд, переконаний нардеп, вставляє Україні палки в колеса і навмисно відтерміновує останній транш. Вінник пояснює це тим, що МВФ лише робить вигляд, що допомагає. Насправді ж він перестраховується перед найближчими виборами у 2019 році. МВФ хоче розуміти, хто буде повертати борги, хто сформує більшість у ВР, хто потенційно може очолити Кабмін та Національний банк України.

Іван Вінник переконує: "Ми будемо отримувати різні умови, починаючи від якоїсь спеціальної процедури створення антикорупційного суду, продовжуючи ринком землі чи підвищенням цін на газ, чи буде вигадане щось п'яте, десяте тощо. А як тільки для МВФ буде зрозуміла кон'юнктура майбутньої політичної еліти державної влади у 19-ому році, я думаю, що відповідні консультації будуть проведені, і всі компроміси будуть швидко знайдені, в контексті поваги до української Конституції".

Нагадаємо, Петро Порошенко висловив упевненість, що Верховна Рада в червні ухвалить у цілому закон про Вищий антикорупційний суд, і він його підпише.

Попередній матеріал
Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний – деталі
Наступний матеріал
Президент ПА НАТО: "Маємо бути більш віданними нашим друзям у Східній Європі"
Loading...

"Більшість правок не мають підтримки": депутат спрогнозував, чи встигне Рада ухвалити закон про Антикорупційний суд цього тижня

Переговори тривають: Парубій розповів, на якому етапі узгодження закону про Антикорупційний суд

Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

"Важливий не для МВФ, а для України": Порошенко розповів, коли очікує ухвалення закону про Антикорупційний суд

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Депутати взялися до розгляду закону про Антикорупційний суд