Мілан Лєліч

Як пов'язані голосування за закон про Антикорупційний суд та курс гривні – експерт

Наразі очевидно, що представникам бізнесу та ВР невигідне створення Вищого антикорупційного суду в Україні

Зрив голосування за закон про Антикорупційний суд загрожує негативними економічними наслідками, зокрема може позначитися на курсі гривні. Таку думку в ефірі "Інформаційцного дня" на "5 каналі" висловив політичний оглядач Мілан Лєліч.

"Є колосальний фактор тиску – це гроші. Насамперед, гроші з МВФ. І дуже чітка була позиція Міжнародного валютного фонду про те, що ви маєте ухвалити закон людський – такий, як має бути, за рекомендації Венеціанської комісії як міжнародно визнаного авторитета у сфері права. Це ж не просто МВФ написав у своєму офісі папірець, приніс у Верховну Раду і сказав: "Голосуйте". Є висновки "венеціанки". Або ви голосуєте так, як зазначила "венеціанка", або, даруйте, не буде грошей. Не буде грошей – будуть, на жаль, великі проблеми, як мінімум з курсом гривні у другій половині цього року", − зазначив Лєліч.

Він також додав, що певним народним обранцям та представникам бізнесу невигідне створення Вищого антикорупційного суду в Україні.

"Непублічно, неофіційно це визнають усі депутати з коаліції в кулуарах: дуже бояться появи якогось незалежного від них органу. Поява цього органу може зруйнувати ті, роками напрацьовані, діючі політико-бізнесово корупційні схеми і "договорняки", які всіх, насправді, влаштовували", − заявив експерт.

Продовження розмови – у відео:

Попередній матеріал
Українські зірки в новому флешмобі згадали, за що вдячні своїм вчителям – відео
Наступний матеріал
Прикрив собою побратима: у Києві поховали 31-річного розвідника "Цинка"