Верховна Рада

Наскільки нардепи наблизилися до голосування за Антикорсуд – включення з Ради

Суперечне питання щодо остаточного затвердження кандидатури антикорупційних суддів депутати відклали аж на четвер, 7 червня

Верховна Рада готується до голосування за Антикорупційний суд. Сьогодні продовжили розглядати правки до законопроекту. Позаду – 1665, ще лишилося – понад 250. Їх залишили вже на завтра.

А от суперечне питання ще на засіданні вирішили відкласти на четвер, 7 червня. Йдеться про те, хто має поставити остаточну крапку у відборі кандидатів на посаду судді до Антикорупційного суду. Нардепи мають визначити – це будуть міжнародні експерти, як того вимагає Міжнародний валютний фонд, чи Вища кваліфікаційна комісія суддів, як до того закликають деякі депутати.

У четвер, за прогнозами спікера Андрія Парубія, народні обранці таки візьмуться за голосування. Законопроект про створення Антикорупційного суду у першому читанні депутати підтримали ще 1 березня. Створення в Україні такої структури є однією з головних вимог МВФ для подальшої співпраці та нових програм кредитування.

"Зараз іде робочий процес перегляду всіх правок. Я думаю, що сьогодні і завтра в нас короткий день, ми закінчимо всі правки. Зрозуміло, що до перегляду деяких принципових правок, які були відхилені, ми повернемося перед остаточним голосуванням", – зазначив народний депутат від БПП Олександр Черненко.

"Корупціонери бояться, що суд буде справжнім. І вони хочуть спотворити Антикорупційний суд, перетворити його на суд фейковий. Коли йдеться про якийсь компроміс, то питання – а в чому компроміс? Скільки буде корупціонерів в Антикорупційному суді? Ми кажемо, що не хочемо там взагалі бачити корупціонерів. Нам кажуть – давайте шукати компроміс, може там 5-10% буде корупціонерів. Скільки треба, щоб це був компроміс? Ні, так не пройде", – своєю чергою зазначив нардеп від "Народного фронту" Леонід Ємець.

Попередній матеріал
На Прикарпатті під час розкопок виявили сліди єврейського гетто
Наступний матеріал
Подільський райсуд почав розгляд по суті справи щодо замаху на життя Осмаєва та Окуєвої – включення

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Експерт: Ухвалення закону про Антикорупційний суд – це політичні торги по лінії АПУ-Кабмін-ВР

Що вирішив профільний комітет ВР стосовно законопроекту про Антикорупційний суд – включення

Пленарне засідання Верховної Ради: розгляд законопроекту про Антикорупційний суд – відео

У кожного свої повноваження: в БПП відреагували на заяву Гройсмана піти у відставку