flickr.com

У Польщі набув чинності скандальний "антибандерівський закон"

Ухвалення змін до цього закону призвело до погіршення відносин Польщі з Україною та Ізраїлем

У Польщі з 1 березня набув чинності новий закон про Інститут національної пам'яті. Згідно із законом, органи правосуддя Польщі зможуть притягувати до кримінальної відповідальності з перспективою ув'язнення до трьох років, зокрема й тих, хто заперечуватиме злочини "українських націоналістів" проти громадян Польщі, скоєних у період 1925-1950 років, повідомляє "Укрінформ".

Ухвалення змін до цього закону призвело до погіршення відносин Польщі з Україною та Ізраїлем. Проти ухвалення цього закону в РП виступили Президент, прем’єр-міністр, Верховна Рада України, які наголошували, що він негативно вплине на стан двосторонніх відносин і може погіршити ситуацію українських мігрантів у Польщі.

Нагадаємо, під час нещодавнього візиту до Польщі віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко закликав польську владу змінити закон, адже його дія може призвести до переслідування українців за погляди на історичні події, які в кожної держави є різними, і це порушує їхні права і свободи в Республіці Польща.

В Ізраїлі обурення викликало положення закону, яке передбачає кримінальне переслідування за "публічне і всупереч фактам" звинувачення Польщі і польського народу у злочинах нацистів у роки Другої світової війни. В Ізраїлі це сприйняли як спробу Варшави заборонити критику поляків за злочини проти євреїв у роки війни, про які розповідають свідки та нащадки жертв Голокосту.

У Польщі ж твердять, що не йдеться про повну заборону, а лише про переслідування за заперечення очевидних фактів, наприклад вживання висловлювань "польські табори смерті", "польські концтабори". Законом заборонятиметься звинувачення Польщі та польського народу у злочинах німців у роки війни, за винятком наукової чи артистичної діяльності. У зв'язку з виникненням скандалу, створено польсько-ізраїльську робочу групу, яка має з'ясувати суперечливі питання закону.

Як раніше повідомлялося, у Мін'юсті Польщі заявили, що закон про Інститут нацпам'яті не буде заморожено.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Через березневий снігопад Київ від ранку стоїть у заторах
Наступний матеріал
Еміграція з України триває, але невдовзі почне знижуватися – НБУ

У Мін'юсті Польщі заявили, що закон про Інститут Нацпам'яті не буде заморожено

МЗС Польщі: Історична суперечка не має послабити зв'язок між поляками та українцями

Закон про Інститут нацпам'яті призвів до "дипломатичної катастрофи" – польська опозиція

"Переговори завершені, але не закінчені": Розенко про переговори щодо "антибандерівського закону"

Дуда просить Конституційний суд перевірити статті "антибандерівського" закону

Парубій: питання українсько-польських відносин буде підніматися на конференції у Молдові