НТВ

МЗС Польщі: Історична суперечка не має послабити зв'язок між поляками та українцями

У стратегічних питаннях офіційна Варшава підтримує Україну, запевнив Яцек Чапутович

Історичні суперечки не мають послаблювати зв’язки польського та українського суспільств. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, передає "Польське радіо".

Чапутович, серед іншого, висловив надію, що історичні питання не стануть перешкодою у відносинах між Польщею та Україною.

"Йдеться про те, щоб суспільства могли знайомитись одне з одним, щоб могли пізнавати свої аргументи, щоб історики могли вести дискусії на ці теми, і щоб це не було перешкодою у двосторонніх взаємовідносинах", – зазначив голова МЗС Польщі.

Він наголосив: "Я хочу повторити: стратегічно, щодо територіальної цілісності України, захисту України, підтримки у її суперечці з Москвою та щодо проєвропейської орієнтації України – немає ніяких сумнівів".

Голова польської дипломатії також взяв участь у конференції "Європа Карпат", що відбулась у Перемишлі. На ній були присутні й представники України, Словаччини, Чехії, Болгарії, Угорщини. Говорили, зокрема і про зміцнення зв’язків польського та українського суспільства у частині відкритості Польщі до економічного співробітництва, створення гідних умов праці для українців та створення чергового пункту перетину кордону.

Довідка: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Президент Польщі Анджей Дуда вже підписав відповідний закон, що викликало розчарування Сполучених Штатів.

Натомість український Президент Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/
Марш націоналізму у Польщі
/

Попередній матеріал
Аваков просить Гройсмана скликати позачергове засідання Кабміну та скасувати охорону судів поліцією і Нацгвардією
Наступний матеріал
Винні у побитті журналістів на Майдані досі не покарані – НСЖУ