Винні у побитті журналістів на Майдані досі не покарані – НСЖУ

Із листопада 2013 року по лютий 2014 року трапився 271 інцидент побиття працівників ЗМІ

Журналісти, яких побили під час Євромайдану, наголошують на нерозслідуваності нападів та непокараності злочинців. Відповідну заяву оприлюднила у понеділок, 19 лютого 2018 року, Національна спілка журналістів України.

У НСЖУ констатують, що в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року трапився 271 інцидент побиття працівників ЗМІ.

"Маємо ганебні вироки причетному до вбивства В’ячеслава Веремія Крисіну, виправдання міліціонерів, які жорстоко побили черкаського фотокора Ігоря Єфімова, та нові обіцянки про пріоритетність майданівських "справ честі", – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У спілці журналістів звернули увагу на те, що рік тому було підготовлено спеціальний звіт "Жертви безкарності", присвячений журналістам, які постраждали на Майдані та у регіонах під час виконання професійного обов'язку. Та жоден із понад двадцяти журналістів, чиї детальні історії були оприлюднені у звіті, не відзначає, що зрушення у розслідуванні справ за останній рік відбуваються.

За даними аналітичного звіту НСЖУ, за час Революції Гідності серед 271 журналіста, які були побиті, найбільше нападів, крім Києва, було у Харкові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та Криму.

Крім того, за цей період зафіксовано 14 нападів на редакції медіа, 9 арештів та затримань, 31 випадок погроз працівникам ЗМІ фізичною розправою.

Попередній матеріал
МЗС Польщі: Історична суперечка не має послабити зв'язок між поляками та українцями
Наступний матеріал
Кінопремія BAFTA: у Лондоні оголосили переможців