відкриті джерела

Еміграція з України триває, але невдовзі почне знижуватися – НБУ

  Після значного збільшення кількості мігрантів найближчими роками в середньостроковій перспективі Національний банк очікує скорочення їх кількості

  Трудова міграція з України буде залишатися високою ще 2-3 роки і почне знижуватися в середньостроковій перспективі. Про це заявив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку Сергій Ніколайчук, передає прес-служба НБУ.

  За словами Ніколайчука, вже у середньостроковій перспективі темпи еміграції знизяться через поліпшення якості життя в Україні. "У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати та продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", – зазначив він.

  Голова департаменту Нацбанку додав: "Крім того, ми очікуємо покращення якості життя в Україні. У наступні 2-3 роки збільшення чисельності може бути значним, але ми очікуємо скорочення кількості мігрантів у середньостроковій перспективі".

  Ніколайчук також визнав, що еміграція створила певні прогалини на українському ринку праці.

  "Вплив на потенційний ВВП є досить високим, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш продуктивні громадяни. Значна кількість – близько 70% – це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижчою", – заявив він.

  Попередній матеріал
  У Польщі набув чинності скандальний "антибандерівський закон"
  Наступний матеріал
  Криза в медуніверситеті Богомольця: профільний комітет Ради звернувся до прем'єр-міністра