Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький Європейська правда

Прем'єр Польщі розповів Юнкеру про "кількадесят тисяч утікачів від війни в Україні"

Саме цим Варшава пояснює небажання приймати у себе мігрантів з півдня

Польща прийняла у себе десятки тисяч біженців зі Сходу України. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час своєї розмови з главою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером, передає "Укрінформ".

Як зазначив у ході розмови очільник польського уряду, процедури надання політичного притулку у Польщі досить жорсткі, тому небагато осіб отримали статус біженця. При цьому, він нарахував по країні більше 1 млн українських трудових мігрантів і кількадесят тисяч – утікачів з Донбасу.

"Ми з паном Юнкером говорили про проблему російсько-української війни. Вона призвела до того, що нині маємо понад мільйон осіб з України, які загалом є трудовими мігрантами. Однак, якщо дуже серйозно вивчити статистичні дані, то принаймні кільканадцять чи декілька десятків тисяч – це особи з територій, охоплених війною, без даху над головою. Це типові утікачі з території східної України", – заявив Моравецький.

Також він додав, що свого часу Польща прийняла тисячі біженців з Чечні, які втікали звідти від двох воєн, а нині має справу з наслідками російсько-української війни.

Ще на початку грудня Єврокомісія подала на Польщу до суду ЄС через невиконання нею рішення від 2015 року про участь у процедурі обов'язкового розподілу біженців. Однак у Варшаві з таким рішенням не згодні. Сьогодні ж, під час зустрічі з главою Єврокомісії, політики саме обговорювали ймовірність прийняття в країні нових біженців із Близького Сходу та Африки.

Матеуш Моравецький підкреслив: Польща не змінює своєї позиції у питанні біженців і не прийматиме у себе мігрантів з півдня.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава знижує напругу на сході ЄС, приймаючи українських біженців. Україна різко відреагувала на заяву про "десятки тисяч українських біженців у Польщі". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Попередній матеріал
Аброськін про докази у справі вбивства Ноздровської: "На тілі знайдено частки ДНК підозрюваного"
Наступний матеріал
Новий рік – старі проблеми: чому перенесли суд щодо держзради Януковича
Loading...