Польща
Польща inforesist.org

Україна різко відреагувала на заяву про "десятки тисяч українських біженців у Польщі"

  Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава знижує напругу на сході ЄС, приймаючи українських біженців

  Посольство України у Варшаві заперечує заяву прем'єр-міністра країни Матеуша Моравецького про десятки тисяч українських біженців у Польщі. Про таке заявила керівник консульського відділення Посольства України у Польщі Світлана Криса, передає "112 Україна"

  Так, у посольстві зазначили, що порівняно з попередніми роками, кількість українських біженців у Польщі або охочих отримати міжнародний захист зменшилася. Крім того, цифра, озвучена Моравецьким, не відповідає дійсності.

  "Темі реальної кількості біженців з України в Польщі ми приділяємо увагу не вперше, бо це питання також порушувала прем’єр-міністр Беата Шидло, тепер і Моравецький. Вони називають кількість біженців з України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією управління з питань іноземців у Польщі, протягом січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист", – повідомила Світлана Криса.

  Вона також додала: "Порівняно з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася вчетверо, а порівняно з 2016 роком – удвічі. Взагалі, 21% громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом".

  • Чому українці головно їдуть до Польщі

  Дипломати зазначають, що українці переїжджають до Польщі та країн Євросоюзу для працевлаштування.

  "Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо, й інші країни також, як трудових мігрантів. Це, передусім, люди, які приїжджають з метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи – біженці, немає жодного морального права", – наголосила консул.

  • Про що свідчать заяви Варшави

  Натомість у посольстві зазначають, що заяви польської влади про десятки тисяч біженців з України – не що інше, як виправдання Варшави перед Євросоюзом через небажання дотримуватися її міграційної політики.

  "Я думаю, що це внутрішня політика. Це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців у жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Республіки Польща перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів з інших країн міграційного ризику", – зазначила український консул.

  Зауважимо, раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Варшава знижує напругу на сході ЄС, приймаючи українських біженців.

  Попередній матеріал
  Цього року військовий бюджет становитиме рекордні 86 млрд грн – Порошенко
  Наступний матеріал
  В Україну їде глава МЗС ФРН: обговорить Донбас і відвідає зону АТО
  Loading...