Аліна Шпак
Аліна Шпак 5 канал

"На злодієві і шапка горить": в Інституті нацпам'яті прокоментували "залежність" України від Польщі

"На злодієві і шапка горить": в Інституті нацпам'яті прокоментували "залежність" України від Польщі

Україна потребує Польщі, а Польща без України цілком впорається. Таку заяву проголосив напередодні голова політичного кабінету МЗС Польщі Ян Паріс. В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак прокоментувала такі гострі слова.

Зокрема, вона зазначила, що це є безвідповідальним з боку представника польського МЗС.

"Ті слова можуть бути гарно ілюстровані тезою "На злодієві і шапка горить". З одного боку, вони говорять, що Польща обійдеться без України, а з іншого боку, зважаючи на те, що ми жодного дня не прожили за останні кілька тижнів без того, щоб Польща не сказала щось нове про Україну, напевно таки вони не можуть жити без України. Щонайменше – у внутрішніх політичних дискусіях і внутрішньо-електоральних настроях. Насправді, це дуже несерйозно і безвідповідально з боку людини, яка займає таку високу посаду, щонайменше тому, що Польща без України мала би спільний кордон з Росією. А ми прекрасно розуміємо, що Росія – це далеко менш толерантна країна по відношенню до державних суверенітетів, державних кордонів, до питань прав людини і таке інше", – зазначила Шпак.

Вона також додала: "Я думаю, що це значною мірою безвідповідально – говорити про те, що Польща обійдеться без України. Україна на сьогодні насправді тримає на собі значною мірою питання безпеки Європи. І Польщу як нашого сусіда це абсолютно точно стосується передусім".

Більше подробиць, а також що саме спричинило конфлікт між Україною та Польщею – дивіться детальніше у відео: 

А більше про те, чого очікувати від нового польського уряду та чи зміниться риторика щодо України – розповів професор Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький. Подробиці – у відео:

Попередній матеріал
На автостанції у Нью-Йорку стався вибух: з'явилося перше відео
Наступний матеріал
На Львівщині за один день троє осіб замерзли на смерть
Loading...