Україна - Польща
Україна - Польща vremya4e.com

Посол: Україна та Польща не мають давати карт-бланш спільному ворогу – Росії

Про найгіршу кризу у відносинах держав не йдеться, але історичний діалог нині переживає не найкращу фазу, кажуть у Польщі

Між Україною та Польщею існує динамічне економічне та військове співробітництво, але історичний діалог зараз переживає не найкращу фазу. Про таке заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пєкло в інтерв'ю виданню "Ділова столиця"

"Не думаю, що стан українсько-польських відносин нині – це трагедія. В історії наших відносин спостерігається якась циклічність: в якийсь період вони поліпшуються, а в якийсь можуть погіршуватися. Це як між сусідами: посварилися-помирилися. Попри не найлегшу фазу в наших відносинах, більш як мільйон українських громадян працюють і навчаються в Польщі, та обидві сторони задоволені... Тому між нами існує досить динамічний зв'язок, який не так просто зіпсувати", – переконаний Пєкло.

Також він зауважив, що між Україною та Польщею ведеться військова співпраця, існують активні економічні контакти, є обмін інвестиціями тощо.

"Тому я б не говорив про найгіршу кризу або крах польсько-українських відносин. Але треба визнати, що наш історичний діалог зараз переживає не найкращу фазу", – констатував посол. 

Він також нагадав, з чого все почалося – демонтажу пам'ятника бійцям ОУН-УПА на цвинтарі у селі Грушовиці (Польща) тамтешніми активістами, який було зроблено у "скандальний спосіб".

"Відтоді проблема почала наростати як сніговий ком і дійшла до політичного рівня. Якщо чесно, то і з польського, і з українського боку є маргінальні групи корисних (для Росії) ідіотів, які хочуть зіпсувати наші добросусідські відносини. І, на жаль, вони дійшли до мейнстріму... Але я думаю, що зустріч президентів Польщі та України, запланована на 13 грудня в Харкові, все-таки відбудеться. І я вважаю, що нам слід відокремити питання економіки, культури та інші від історичного діалогу", – прокоментував Пєкло.

Також посол висловив сподівання, що під час візиту президента Польщі Анджея Дуди буде зроблена нова концепція польсько-українських відносин. Вона має сприяти зняттю напруженості, яка виникла у відносинах між країнами.

"Я думаю, що нинішню ситуацію вже треба виправляти на найвищому політичному рівні. Дуже сподіваюся, що в цьому нам допоможе груднева зустріч польського та українського президентів у Харкові, який був обраний як нейтральна локація. Приїзд Анджея Дуди в Україну – важливий сигнал того, що Польща готова до діалогу. Адже нам як сусідам треба думати про майбутнє і спільну безпеку, а не давати карт-бланш спільному ворогу – Росії, яка намагається зробити "Донбас" біля польського кордону з Україною", – зауважив Пєкло.

Посол припустив: якщо Україна скасує заборону для польських істориків на проведення пошукових робіт і ексгумацію на Волині, а з польського боку буде певний сигнал, "то скоро наші відносини нормалізуються". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Польщі активісти знищили пам'ятник воїнам УПА – фоторепортаж

Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА
/
Пам'ятник УПА

Попередній матеріал
ГУР: на Донбас прибуло більш як 100 кадрових офіцерів ЗС РФ
Наступний матеріал
Путін наказав почати виведення військ із Сирії – ЗМІ
Loading...