Анджей Дуда
Анджей Дуда 5 канал

Дуда просить Конституційний суд перевірити статті "антибандерівського" закону

Дуда просить КС перевірити статті скандального закону, де згадані "українські націоналісти"

Президент Польщі Анджей Дуда звернувся до Конституційного суду із проханням перевірити статті закону про Інститут національної пам'яті (відомий ще як "антибандерівський" закон), в яких згадуються "українські націоналісти" та зустрічається термін "Східна Малопольща". Про це сталося відомо з тексту позову, що був опублікований на сайті КС Польщі, передає "Європейська правда".

В описі справи зазначається, що цьому закону закидають невідповідність конституції країни. Зокрема, серед таких, що не відповідають основному документу держави, названі статті 55а, 42.1, 31.3 та 54.1.

Також закону закидається невідповідність конституції "у статті 1.1 в частині, що стосується слів "українських націоналістів", і статті 2а у частині, що стосується слів "українські націоналісти", а також слів "Східної Малопольщі" статтям 2 та 42.1 конституції у зв'язку зі статтею 31.3 конституції".

Дивіться також: Польща загралася в "старшого брата": детально про "антибандерівський" закон і його наслідки

Як відомо, 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Президент Польщі Анджей Дуда вже підписав відповідний закон, що викликало розчарування у кількох країнах світу, серед яких і США та Україна.

Дивіться також фотогалерею:

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Попередній матеріал
Президент підписав указ про звільнення у запас строковиків та терміни нового призову
Наступний матеріал
Як працює ринок трейдингу газом в Україні – "ЕнергоНЕзалежність"
Loading...