Акція під посольством Польщі у Львові

У Харкові та Львові пікетували посольства Польщі: обурені "антибандерівським законом"

Учасники акції протесту вважають, що польський уряд маніпулює історичними датами і подіями

Близько півсотні активістів "Свободи" та "Національного корпусу" у понеділок, 5 лютого, пікетували  консульство Польщі у Харкові. Учасники протестували проти ухвалення польським парламентом змін до закону про Інститут національної пам’яті, передає "5 канал". 

Документ, зокрема, забороняє звинувачувати Польщу та польський народ у створенні Третього рейху, концентраційних таборів і геноциді єврейського народу. Не можна використовувати словосполучення "польські табори смерті". І до трьох років позбавлення волі загрожує тим, хто пропагуватиме так звану бандерівську ідеологію. 

Активісти вже охрестили закон "антибандерівським" і вважають, що польський уряд маніпулює історичними датами та подіями. Вони закликають міністерства закордонних справ країн налагодити відносини. За порядком під час мітингу спостерігали декілька десятків правоохоронців. Акція минула без порушень громадського порядку.

"Сьогодні, на жаль, є штучне створення напруги в дипломатичних відносинах між Україною та Польщею, і воно здебільшого лобіюється саме проросійськими польськими політиками. Але ми розглядаємо майбутнє України на Польщі винятково разом, як дружніх країн", – зазначив учасник акції Максим Жорін.

Акцію протесту через так званий бандерівський закон влаштували і у Львові. Під стінами польського консульства зібралися близько півсотні обурених активістів.

Пікетувальники вимагали не допустити антиукраїнських змін в законодавстві Польщі. Відповідні заяви учасники акції передали до польської дипломатичної установи. 

"Головною загрозою цього закону є розпалення міжнаціональної ворожнечі між українцями і поляками. Ми маємо розуміти, що ситуація, коли українці і поляки воюють, вигідна насправді одній людині – це вигода Путіну", – наголошує організатор акції Любомир Мельничук.

Як інформував 5.UA, 5 лютого під посольством Польщі в Києві небайдужі також зібралися на пікет проти закону про заборону "бандеризма". 

Довідково: 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Тепер справа – за президентом. Президент України Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним.

Попередній матеріал
Негода в Рівному: за добу випала півмісячна норма опадів
Наступний матеріал
"Національним дружинам" можуть дозволити носити травматичну зброю – експерт