Верховна Рада готує відповідь Польщі на закон про заборону "бандеризма"

Народні депутати підготували відповідну постанову і планують голосувати за неї на завтрашньому засіданні парламенту

Не підписувати так званий "антибандерівський закон", який польський сенат ухвалив минулого тижня, закликатимуть українські депутати президента республіки. Відповідну постанову вже напрацювали у профільному комітеті ВР. 

Завтра, 6 лютого, народні депутати планують проголосувати в сесійній залі. Про це домовилися під час погоджувальної ради парламенту.

"Від фракції партії Блок Петра Порошенка хочу висловити стурбованість стосовно цього закону. На наше переконання, однобоке тлумачення історії суперечить історичним фактам і спекулює на трагічних фактах історії наших народів", – заявив голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Те, що відбувається у Польщі, не на користь ані Польщі, ані Україні. Якщо Україна і Польща будуть разом – це є наріжний камінь не тільки безпеки України і Польщі. Це наріжний камінь безпеки Європи", – наголосив голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Нагадаємо, 22 січня польські депутати підтримали законопроект про заборону пропаганди "бандерівської ідеології". У ніч на 1 лютого закон про Інститут національної пам'яті ухвалив сенат Польщі. Тепер справа – за президентом. Президент України Петро Порошенко вже заявив, що вважає закон Польщі про заборону "бандеризма" неприйнятним.

Попередній матеріал
Саакашвілі програв апеляцію у справі про статус біженця
Наступний матеріал
"Своїх героїв знаємо самі": під посольством Польщі пікетували проти закону про заборону "бандеризма"