Валюта
Валюта segodnya.ua

Які реформи треба реалізувати, аби ринок України став ще привабливішим для інвесторів – Міклош

Цього року очікується зростання економіки в Україні близько 3%

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош. 

"Найголовніше – це інвестиції. Аби мати зростання економіки в 6-7%, потрібно, щоб частка інвестицій у ВВП країни була не менша, ніж 25 %. А зараз в Україні це близько 15%. 1% ВВП – це 1 мільярд доларів... Тільки один ресурс швидкого притоку інвесторів – це зарубіжні інвестиції. Чому їх недостатньої? Знову ж, верховенство права (судова реформа – ред.) і захист власності... Поки що не було зроблено все, що необхідно для того, щоб змінити систему. Але було зроблено більше, ніж люди в розвинених країнах думають. Просто треба продавати те, що люди зробили".

На запитання ведучого, чи буксують в Україні реформи, Міклош сказав: "Цього року ми очікуємо, що буде зростання близько 3%, що вже краще, ніж у минулому році і ніж рецесія у 2014-2015 роках. Але 3% – це ще недостатньо. Тому що коли дивимося на весь світ, глобальне зростання буде 3,9%. Тобто Україна ще буде відставати від світу в середньому. Коли ми подивимося на середньоєвропейські країни, більшість з них ростуть швидше, тому різниця буде збільшуватися. А з іншого боку, Україна має величезний потенціал для високого і стійкого зростання. Це означає, що вже було зроблено багато, але ще недостатньо, щоб використати цей потенціал. Україна, на мою думку, має потенціал стійкого довгострокового зростання 6-7%, коли реформи будуть зроблені в цих галузях. Бо в багатьох галузях було зроблено багато. Але верховенство права і захист прав власників – найслабша частина, ще – відсутність земельної реформи. Це причини, чому немає економічного зростання, відсутність прогресу у приватизації".

Міклош також оцінив темпи проведення реформ в Україні загалом: "Треба сказати, що вперше в історії України система змінюється, змінюється напрямок працюючої ринкової економіки, за останні чотири роки було зроблено більше, ніж за 20 років перед Євромайданом… Але з точки зору того, що треба зробити, аби Україна мала економіку, що розвивається, – ще не зроблено все, що необхідно. Значить, стакан напівповний і напівпорожній".

Попередній матеріал
"БлогПост": Чому більшість цивілізованих держав не підтримала бан ЧС-2018 у Росії – відео
Наступний матеріал
Нарешті "реальне покарання": організатора тітушок Крисіна ув'язнили на 5 років
Loading...

Чотири ключові аспекти: що інвестори хочуть бачити в Україні

Зеркаль про блокування Угорщиною засідання комісії "Україна–НАТО": Розраховуємо на допомогу США

"Росія – зупинися": на Донбасі спалили "Путіна"

Зустріч відбулася: Порошенко закликав Ердогана посприяти звільненню українських заручників

Нідерланди ухвалили угоду з Україною стосовно суду щодо катастрофи MH17

Порошенко: Сподіваюся, найближчим часом знайдемо можливості для залучення в Україну газу з Каспійського моря