Володимир Гройсман
Володимир Гройсман 5 канал

Гройсман: Відродження промисловості – один з головних пріоритетів у діалозі Уряду та профспілок

Ключовим пріоритетом роботи уряду та головним орієнтиром діалогу та співробітництва Кабміну з основними профспілками є відродження промисловості України та розвиток економіки

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками найбільш  впливових профспілкових організацій України та промислових об’єднань, передає прес-служба уряду.

"Нам вдалося побудувати діалог, у якому ми знаходимо рішення. Перед нами стоять безпрецедентні виклики, але нам вдалося стабілізувати ситуацію в економіці, впровадити низку системних рішень в оплаті праці, у пенсійній системі. Ми виходимо на новий бюджетній рік, будемо впроваджувати  реформи в освіті та охороні здоров’я. Наголошую на тому, що для мене головний пріоритет – розвиток економіки. І те, що буде продукувати економіка, ми маємо розумно інвестувати в якість життя громадян. Ми маємо знаходити баланс між потребами та можливостями, які є в державі", – наголосив Гройсман.

Водночас присутні на зустрічі зазначили, що в державі є й залишаються невирішеними багато проблем, зокрема і в соціальній сфері. Натомість позитивним є факт запровадження урядом програм підтримки розвитку промисловості та зміцнення соціальних стандартів, зокрема щодо збільшення зарплат, змін у пенсійній реформі, збереження політики надання комунальних субсидій.

За статистикою, в Україні з початку року значно зросла кількість людей, які отримують зарплати більше мінімальної. Ще у грудні минулого року питома вага людей, яким було нараховано зарплати менше 3200 грн, становила понад 40%, а нині це тільки 20%. В абсолютних цифрах понад 2 млн людей отримують нині підвищену зарплату. З початку року на 24,3% збільшилася кількість людей, які отримують зарплати більше 10 тис. грн. Більш ніж на третину в середньому збільшилися зарплати лікарів та працівників освіти та науки.

А от кількість зареєстрованих безробітних на вересень 2017 року, порівняно з вереснем 2016 року, скоротилася на 11,3%. Усе це дало можливість наростити надходження на ЄСВ на 39,3 млрд грн і таким чином посилити бюджет Пенсійного фонду. Також на третину скоротилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії менше 2 тисяч грн, натомість утричі (3,3 рази) зросла кількість пенсіонерів, які отримують пенсії розміром від 5 до 10 тис. грн.

Пріоритетами проекту нової угоди на 2018 рік визначені подальше економічне зростання, ефективне врядування, розвиток людського капіталу, верховенство права і боротьба з корупцією, безпека та оборона. 

Як зазначив очільник Кабміну, закладені урядом на 2018 рік показники зростання відносно невеликі, але за умов впровадження реформ, зокрема й реформ в освіті та охороні здоров'я, вони можуть бути збільшені.

Профспілки, переконаний Гройсман, мають відігравати роль свого роду "тиску" у питаннях модернізації галузей промисловості, покращання умов праці, збільшення можливостей держави – у частині забезпечення власними ресурсами, створення стартапів та індустріальних парків, у питаннях розумного "лобізму" національного виробника, передусім зі значною доданою вартістю, а також у вирішенні соціальних питань – в тому числі питань тарифоутворення на місцях.

"Ми згодні, що зростання, яке ми закладаємо на рівні 3% - це недостатньо. Але навіть ці 3% - це на 400 млрд грн більше виробленої продукції і понад 170 млрд грн зростання фонду заробітної плати. І ми маємо можливості ці показники збільшити вдвічі", – зазначив Гройсман.

Відтак, прем'єр закликав профспілкових лідерів сконцентруватися і представити своє бачення промислового розвитку України, передусім видобувних галузей, на 2018 рік у максимально короткі терміни – у період між першим та другим читанням проекту держбюджету.

"Чекаю пропозицій по галузях, – зазначив Гройсман. – Якщо є кращі рішення, пропонуйте. Але ходити з протягнутою рукою – це не наша доля. У нас інша доля та інші можливості. За десятиріччя ми можемо досягти успіху і бути однією з найбільш розвинених економік світу. 5-7% (зростання ВВП щороку) можуть бути реальністю нашого зростання".

Попередній матеріал
Вандалізм у столичному Парку Слави: порушникам загрожує до 7 років за ґратами
Наступний матеріал
"Тисяча й одна поправка": Гончаренко про голосування Ради за Виборчий кодекс
Loading...