5 канал

Недодекомунізували: у прифронтовій Волновасі стався скандал через перейменування вулиці

Не всі згодні вулицю "1 травня" назвати на честь загиблих героїв АТО

Скандал через перейменування вулиці зчинився у прифронтовій Волновасі. Тамтешні активісти запропонували вулицю "1 травня" назвати на честь героїв АТО, які загинули у травні 2014 року. Натомість кілька десятків місцевих мешканців протестують проти такої ініціативи.

На цьому місці у травні 2014 року терористи розстріляли український блокпост. Загинули 18 бійців 51-ої механізованої бригади. На той час це були найбільші втрати нашого війська за всю історію незалежності. Нині тут про ті події нагадує меморіальна стела та хрест.

На честь загиблих героїв активісти пропонують перейменувати одну з центральних вулиць Волновахи. Ці вояки першими стали на захист міста від бойовиків. "Наші жителі зібралися, блокували, деморалізували цих бійців. І загинули хлопці, хлопці, які не були професійними воїнами, не мали бойового досвіду", – виступає мешканка Світлана Яковенко.

Їй вторить Валентина Вервейко: "Чому ми наполягаємо, щоб саме ця бригада, бо ще були бої і під Оленівкою. Вона також брала участь у боях під Іловайськом, на Савур-Могилі. Цим ми хочемо вшанувати пам'ять не тільки тих, хто загинув, а й тих, хто і зараз воює".

У Волновасі більшість об'єктів топоніміки, що мали радянські назви, декомунізували ще три роки тому. Проте до вулиці "1 травня" черга так і не дійшла. Коли український Інститут національної пам'яті нагадав місцевій владі про необхідність виконати закон – з'ясувалося, що не всі мешканці вулиці згодні на перейменування.

"1 травня" – хороша вулиця, гарна назва. Ну що ще можна сказати? Ми тут виросли, ми тут до школи ходили… Звичайно, загинули люди – це горе велике. Але не хотілося б перейменовувати", – розмірковує мешканка Олена.

Противники назви на честь героїв 51-ої механізованої бригади на громадських слуханнях наполягали на нейтральних назвах: "Там були пропозиції вул. Травнева, вул. Східна, вул. Святодухівська". Проти винесення "скандального" питання на сесію висловилися і деякі місцеві обранці. "Громадські обговорення не є волею мешканців міста Волновахи. Це лише думка цієї ініціативної групи", – заявив депутат міської ради Роман Карпачов.

Але за півгодини суперечок проблемне питання все-таки винесли на голосування – 0 "проти", один утримався. "Я залишаюсь при своєму, питання моє аж ніяк не розв'язане. І людей, які хотіли, щоб нас почули, теж не почули", – ті, хто проти перейменування, планують рішення сесії міськради оскаржити в суді.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Боронять ціною життя": у Києві відкрили мультимедіа мартиролог загиблих воїнів – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Останній день у Давосі: про що говорили сильні світу цього
Наступний матеріал
Почули "Нептун!" і через хвилину готові: як розгортається розрахунок гармати "Гіацинт-Б"
Loading...