5.ua

Останній день у Давосі: про що говорили сильні світу цього

Дональд Трамп став першим президентом США за 20 років, який відвідав Всесвітній економічний форум у Давосі

Європа має бути єдиною у протистоянні новим викликам. І серед цих викликів головний – агресивна політика Росії. Про це говорили учасники панелі "Центральна і Східна Європа. Новий порядок денний для Континенту" в Давосі. Подробиці останнього дня Всесвітнього економічного форуму – далі в сюжеті.

Енергетична безпека, протидія пропаганді, гібридній війні та перспективи Євросоюзу в майбутньому. Такі теми обговорювали президенти Польщі, України та Литві під час дискусії "Центральна і Східна Європа. Новий порядок денний для Континенту". Східноєвропейські лідери констатують – питання безпеки регіону залишається актуальним через агресивну політику Росії.

Президент Литви Даля Грибаускайте наголосила: "Ми розуміємо, що в сучасному світі Європа має бути сильнішою. А для нас, маленьких країн у її межах, важливо бути в сильному об'єднанні. Саме тому ми підтримуємо інтеграцію – у сферах економіки та безпеки. Європа дедалі більше інвестує у власний захист – не дублює НАТО, а посилює його. В межах Європейського Союзу ми – єдині".

Політичні лідери виступили проти будівництва газопроводу "Північний потік-2", який має простягнутися від Росії до Німеччини. Даля Грибаускайте назвала цей проект суто політичним і наголосила: необхідності в його побудові не бачить. Адже він знову зробить Європу залежною від російського газопостачання. А ще політики прогнозують складні відносини з Росією, яка веде гібридну війну. Її прояви через фейкові новини та пропаганду відчуває і більшість країн ЄС.

"У ЄС і всього демократичного світу має бути одна мета, одна стратегія, один голос. Ми маємо бути максимально єдиними. Основа нашої єдності – цінності, а не гроші. Я переконаний, що ми переможемо в інформаційній і гібридній війні. Бо правда за нами. Я впевнений, що попри ниття популістів і євроскептиків – все буде добре. У 2021 – з підтримкою наших партнерів, ми матимемо членство в ЄС", – наголосив Порошенко.

Формально і без формальностей: Українська делегація за лаштунками форуму в Давосі – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Його підтримав Дуда: "Залиште Україну – такий мій меседж для Росії. Ми маємо залишити двері Європейського Союзу відкритими для нових країн. Ми маємо зберігати цю політику. Це один з позитивних елементів майбутнього. По-друге: Росія. Ми маємо досягти балансу, адже це наш сусід. Ми повинні вимагати поваги до міжнародного права й кордонів. Адже протягом десяти років у нас є негативні приклади – Грузія та Україна".

Американський президент Дональд Трамп також закликав об'єднувати зусилля країнам. Спільно боротися із ядерною загрозою Північної Кореї та міжнародним тероризмом. Разом створювати великі економічні проекти, аби зменшити рівень безробіття. Говорив Трамп і про енергетичну безпеку. Він наголосив: жодна країна не має бути заручником єдиного постачальника.

І зауважив: "Як лідери всіх країн – я ставлю свою понад усе. Однак це не означає, що я турбуюся лише про Америку. Коли зростають Сполучені Штати – зростає весь світ. Американський добробут створює безліч робочих місць у всьому світі".

Дональд Трамп став першим президентом США за 20 років, який відвідав Всесвітній економічний форум у Давосі. Його попередники цей захід ігнорували.

Ірина Родіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Голова Ради НБУ розповів, коли в Україну може приїхати місія МВФ
Наступний матеріал
Недодекомунізували: у прифронтовій Волновасі стався скандал через перейменування вулиці
Loading...