Північно-Кримський канал
Північно-Кримський канал Радіо Свобода

"Не приймають": Семерак пояснив, чому Україна не подає воду в окупований Крим

Окупант не впорався з обслуговуванням Північно-кримського каналу, визнають у Мінекології

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак пояснив, хто блокує подачу води до Криму і коли питання може бути вирішене. 

"Україна не веде війни проти Криму, Україна намагається повернути Крим. Станом на сьогодні Північно-кримським каналом не подається вода саме з причини анексії Криму Російською Федерацією. Вони не можуть забезпечити роботу цього каналу. Вода по українській території доходить до, фактично, адміністративного кордону і далі ми не можемо подати цю воду, тому що вони не можуть забезпечити її прийняття.

Агентство водних ресурсів, яке працює у підпорядкуванні Міністерству екології, витрачає бюджетні кошти, кошти українських платників податків для того, щоб тримати в робочому стані всю систему, в тому числі і Північно-кримський канал на території України, але не потрібно займатися дезінформацією. Потрібно просто звільнити українські території і українська влада разом з українськими громадянами наведе лад.

А повідомлення про те, що Україна має подати воду в окупований Крим тому, що там живуть українці – "це посилення розбрату і несприйняття людьми один одного".

Докладніше – далі у відео: 

Нагадаємо, у червні в МінТОТ заявили: окупований Росією Крим повністю засихає через нестачу води. Зокрема, понад 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. 

В ефірі "5 каналу" ситуацію прокоментував заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука. Він розповів про кілька варіантів дій України та висловив власну позицію: "Я би сказав, хай конають, але я держслужбовець". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

крим, засуха, ґрунт
/
крим, засуха, ґрунт
крим, без води, засуха, кран
/
крим, без води, засуха, кран
Крим без води, засуха
/
Крим без води, засуха
крим, засуха, поле
/
крим, засуха, поле
крим, засуха
/
крим, засуха
крим, засуха, поле, маки
/
крим, засуха, поле, маки
крим, засуха, поле, трактор
/
крим, засуха, поле, трактор
крим, засуха, рослини
/
крим, засуха, рослини
крим, засуха, рослини, поле
/
крим, засуха, рослини, поле

Попередній матеріал
Витікання азотної кислоти на Дніпропетровщині: у ДСНС розповіли, як ліквідовують наслідки
Наступний матеріал
Проігнорував знак "стоп": на Дніпропетровщині сталася смертельна ДТП – відео
Loading...