Depositphotos

На Херсонщині через проблеми на "Кримському Титані" питна вода перенасичена хлоридами

На Херсонщині організовано забір проб води, грунту та повітря для визначення забруднення території області заводом "Кримський Титан"

На Херсонщині у селі Першокостянтинівка Чаплинського району в зоні впливу діяльності заводу "Кримський Титан", що в Криму, питна вода за вмістом хлоридів та загальній жорсткості значно перевищує норми. Про це повідомила у вівторок, 4 вересня 2018 року, прес-служба ГУ ДПСУ в Херсонській області.

Читайте також: Хімічні викиди в Криму: завод "Титан" в Армянську закрили і евакуюють дітей

"Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області... 31 серпня та 1 вересня 2018 року взяли участь у робочих виїздах до населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, розташованих в зоні впливу ПрАТ "Кримський Титан". У с. Преображенка (Червоний Чабан) Каланчацького району та с. Першокостянтинівка Чаплинського району були відібрані проби питної води для дослідження на вміст токсичних елементів та за санітарно-хімічними показниками. У пробах, відібраних у с. Першокостянтинівка встановлено перевищення за показниками вмісту хлоридів (389,55 мг/куб. дм при нормі до 250,0 мг/куб. дм) та загальної жорсткості (13,5 ммоль/куб. дм при нормі 7,0 ммоль/куб. дм)", – йдеться у повідомленні.

"Щодо проб питної води, взятих у с. Преображенка Каланчацького району, то ці проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", зазначили обласній Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, з посиланням на постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим Бориса Бабіна, екологічні проблеми, що виникають внаслідок незаконної діяльності підприємств на півночі окупованого Криму, відчувають не тільки жителі Армянська, а й жителі суміжних із півостровом населених пунктів Херсонської області у Присивашші. За словами Бабіна, "будемо наполягати на тому, щоб, нарешті, почався відповідний екологічний моніторинг, щоб на підконтрольній території ми мали чітку оцінку розмірів екологічного лиха внаслідок незаконної діяльності підприємств північного Криму".

Він також наголосив, що результати моніторингу можуть стати підставою для притягнення до відповідальності правоохоронними органами всіх, хто причетний до роботи цих кримських підприємств, зокрема бенефіціарів цих підприємств на підконтрольній території.

Додамо, 31 серпня 2018 року голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв повідомив, що на Херсонщині організовано забір проб води, грунту та повітря для визначення забруднення території області заводом "Кримський Титан" та іншими підприємствами північного Криму.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"За два дні все згоріло": оприлюднені наслідки "хімічної атаки" у Криму

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Рада ухвалила закон про подолання інтернет-піратства: що має змінитися
Наступний матеріал
Зростання ціни на газ для населення є неминучим – Гройсман
Loading...

Українська активістка виїхала з Криму, рятуючись від переслідувань ФСБ

Жахливі наслідки шторму: на Херсонщині загинуло 5 осіб, серед яких 1 дитина

Хімічні викиди в Криму: завод "Титан" в Армянську закрили і евакуюють дітей

У Чорному морі прикордонники ФСБ РФ захопили судно з громадянами України

У Херсоні зафіксували перевищення вмісту хімічних речовин у повітрі

"Картинки туристичного потоку": як РФ штучно створює черги на кордоні з Кримом