Чубаров заявив, що світ має визнати депортацію кримських татар геноцидом

"Десятки тисяч загиблих, сотні тисяч ненароджених": Чубаров закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

Голова Меджлісу наголосив, що масштаб втрат оцінити неможливо

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив, що світ має визнати депортацію кримських татар геноцидом. Чубаров мав промову під час вечора-реквієма, який відбувся на Софійській площі столиці у п'ятницю, 18 травня.

Сьогодні на Софійську площу прийшли десятки кримських татар, вони були вдягнені у національне вбрання і принесли з собою кримськотатарські прапори та українські стяги. Вони прийшли згадати події 1944 року, коли близько 200 тисяч людей за декілька днів вивезли до Таджикистану та Узбекистану.

Їх декілька тижнів транспортували у закритих вагонах, в яких раніше перевозили худобу. Майже 8 тисяч депортованих загинули в дорозі, ще десятки тисяч загинули вже після того як прибули до Узбекистану та Таджикистану.

"Неможливо оцінити масштаб втрат, понесених кримськотатарським народом внаслідок перерваного на десятиліття розвитку на своїй рідній землі. Численних репресій та переслідувань перенесено кримськими татарами за півстоліття боротьби за відновлення своїх прав і повернення на свою батьківщину. Десятки тисяч загиблих, втрачених людей, зламаних доль, сотні тисяч ненароджених", – заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

І лише наприкінці 80-х значна частина кримськотатарського народу змогла повернутись додому з Азії. Зараз російська окупаційна влада знову продовжує витісняти кримських татар зі своєї території, змушує їх залишати свої домівки. Про це зазначив і Президент України Петро Порошенко, який теж взяв участь у сьогоднішній церемонії вшанування.

"Клуб шанувальників Сталіна, який нині верховодить за кремлівською стіною відновив політику переселення кримських татар. Рускій мір в Криму досить яскраво забарвлений ксенофобським антикримським характером. Тисячі наших співвітчизників кримських татар, етнічних українців, які через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки. Окупанти, порушуючи міжнародне право змінюють демографічну ситуацію на окупованій території", – заявив під час свого виступу Петро Порошенко.

Дивітся також:

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Унаслідок депортацій загинули щонайменше 20-25% виселених кримських татар – історик
Наступний матеріал
"БТРи з прапорами "ДНР" і радісна музика на радіо" – як окупанти в Криму відреагували на роковини депортації

"ЗА ЧАЙ.COM": лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у ефірі "5 каналу"

"Істерика окупантів": Чубаров про заклик РФ не вшановувати пам'ять кримських татар

Борються за свою землю мирним шляхом: у Києві провели акцію на підтримку кримських політв'язнів

Окупанти змінюють демографічну ситуацію в Криму, витісняючи кримських татар та етнічних українців – Порошенко

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу за участі Президента – відео

МЗС: Росія продовжує гібридну депортацію кримських татар