Статус Криму: Порошенко розповів, які зміни мають внести у Конституцію

Усі громадяни України у звільненому Криму, незалежно від етнічного походження, обиратимуть представницький орган Кримської автономії

Президент України Петро Порошенко сказав, що найближчим часом спеціально створена робоча група передасть на розгляд Конституційної комісії пропозиції змін до Основного закону щодо статусу Криму. Про це він заявив, виступаючи на заходах, присвячених Дню боротьби за права кримськотатарського народу та Дню пам'яті жертв геноциду кримських татар, повідомляє "Укрінформ".

"Очікую, що найближчим робоча група остаточно схвалить ці пропозиції (щодо змін до Конституції про кримськотатарську автономію – Ред.) і передасть їх на розгляд Конституційної комісії", – сказав Порошенко.

Президент також сказав, що за рік робоча група, створена Конституційною комісією, напрацювала "важливі пропозиції" щодо змін до розділу X Конституції України, які за його словами, мають закріпити невід'ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення у складі незалежної Української держави. "Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невіддільної складової єдиної України", – наголосив Глава держави.

Водночас він зауважив, що відповідно до пропозицій, усі громадяни України, незалежно від етнічного походження, які проживатимуть у звільненому від російських загарбників українському Криму, будуть обирати представницький орган Кримської автономії, яку робоча група пропонує назвати Кримською радою.

Крім того, відомо, що згідно з проектом про статус Криму в разі виникнення в Криму ситуації, яка становитиме реальну загрозу державному суверенітету чи територіальній цілісності України, члени робочої групи пропонують надати Президентові право "запроваджувати в Криму особливий режим врядування шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії".

Як повідомляв 5.UA, 18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року. Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані за звинуваченням у співпраці з німцями − вони потрапили в ГУЛАГ. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": чи внесуть до ВР проект про кримськотатарську автономію – трансляція
Наступний матеріал
Фінальний етап: завершальне випробування ракетного комплексу "Скіф" на Чернігівщині – відео