Депортація кримських татар
Депортація кримських татар styler.rbc.ua

МЗС: Росія продовжує гібридну депортацію кримських татар

  18 травня, Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року

  Гібридна депортація кримських татар сьогодні є реальністю в окупованому Росією Криму. Про це написала у Twitter речник МЗС Мар'яна Беца.

  "Ми сумуємо за жертвами депортації кримських татар у 1944 році. Сьогодні гібридна депортація є реальністю в окупованому Криму", – написала Беца.

  Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року. Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

  Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши там "референдум щодо його самовизначення". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% висловилися за приєднання Криму до РФ. 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий договір про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

  Країни Заходу не визнають анексію Криму і запровадили санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму.

  Як повідомляв 5.UA, 18 травня в Україні та світі згадують жертв депортації та геноциду кримських татар. Сьогодні також відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу. 

  Попередній матеріал
  Парламент проголосував за збільшення експортного мита на металобрухт
  Наступний матеріал
  Недоступний: у Росії заблокували месенджер Viber
  Loading...

  "Найстрашніше, що випало на нашу долю": звернення Чубарова з нагоди Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

  18 травня – День пам'яті жертв депортації кримських татар

  "Ми всі за мир в Україні": як сім'я кримських татар підтримує рідну культуру в Запоріжжі

  "Для нас це – життєва потреба": як проводять заняття кримськотатарської мови в Херсоні

  "ЗА ЧАЙ.COM": лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у ефірі "5 каналу"

  Чи зможуть засуджені в Криму українці відбувати покарання на материковій Україні: адвокат оцінив перспективи