Парламент проголосував за збільшення експортного мита на металобрухт

  Тепер розмір митного збору за тонну експортованої сировини становитиме 42 євро (замість 30 євро)

  У четвер, 17 травня, Верховна Рада України проголосувала в першому читанні та в цілому за закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку" №8226. Документ передбачає збільшення експортного мита на металобрухт до 42 євро за тонну і продовження його дії до вересня 2019 року.

  За відповідний закон проголосували 248 депутатів, проти – троє, ще троє утрималися.

  Презентуючи даний законопроект з парламентської трибуни, глава комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив, що попереднє мито у 30 євро за тонну вже не може виконувати захисну функцію.

  "Ситуація на світових ринках загострюється. Ціни на металобрухт ростуть. Тому пропонується підняти це мито до 42 євро за тонну", – сказав він та додав, що бюджетний ефект від цього законопроекту перевищить 1 млрд грн на рік.

  Після голосування на своїй сторінці у Facebook нардеп написав: "Новий "металургійний закон", ініційований РПЛ, прийнято! Щеплення стабільності для курсу гривні та рівня цін!"

  Нагадаємо, у липні 2015 року з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури парламент ухвалив закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт – з 10 до 30 євро за тонну. У 2017 році дія закону було пролонгована ще на рік.

  Попередній матеріал
  ООС на Донбасі: терористи зазнали значних втрат
  Наступний матеріал
  МЗС: Росія продовжує гібридну депортацію кримських татар
  Теги: