crimea.comments.ua

Окупанти змінюють демографічну ситуацію в Криму, витісняючи кримських татар та етнічних українців – Порошенко

Кримських татар переслідує "клуб шанувальників Сталіна" у Кремлі, сказав Президент

Світ не визнав виборів президента Російської Федерації в окупованому Криму, а покарання за незаконні дії проти суверенітету, територіальної цілісності України – лише питання часу, заявляє Президент України Петро Порошенко.

"Завдяки солідарності з кримськими татарами світ не визнав виборчого фарсу... ні "Велика сімка" (G7 – Ред.), ні Сполучені Штати, ні Європейський Союз, ні багато інших країн. Санкції, зокрема і українські, на сьогодні введено в дію проти деяких осіб, відповідальних за незаконне проведення голосування. Покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету і територіальної цілісності України є неминучим, як Страшний суд. Це очевидно. Єдине, чого нам не дано знати – час і строки, але я впевнений, що агресор понесе відповідальність, і за будівництво Керченського мосту і за інше", – заявив Порошенко на мітингу-реквіємі, присвяченому пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу і Дню боротьби за права кримських татар, у п'ятницю в Києві.

Президент України зазначив, що бойкот кримськими татарами нелегітимних виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму став приводом для розгортання нового витка репресій.

"Клуб шанувальників Сталіна, який нині верховодить за Кремлівською стіною, відновив політику переселення кримських татар. "Русский мир" в Криму носить яскраво забарвлений ксенофобський антикримськотатарський характер. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар та етнічних українців – через безпосередню загрозу їхньому життю змушені залишити рідні домівки", – сказав Президент України.

За його словами, окупанти, порушуючи міжнародне право, змінюють демографічну ситуацію на окупованій території, витісняючи кримських татар та етнічних українців, наповнюють півострів мігрантами з російської глибинки.

"Право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі обов'язково буде відновлено. Переконаний у неминучості торжества історичної справедливості", – зауважив Президент.

Додамо, що сьогодні у Криму пам'ять жертв депортації вшановували звуками клаксонів.

Як повідомляв 5.UA, 18 травня Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар 1944 року. Цього дня в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Усього було депортовано понад 180 тисяч осіб. 5989 осіб були заарештовані за звинуваченням у співпраці з німцями − вони потрапили в ГУЛАГ. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
Клімкін спростував розмову з автором статті про Керченський міст: "Схоже на російську провокацію"
Наступний матеріал
План "перехоплення": як на Черкащині селяни власними силами впіймали зловмисника
Loading...

Україна після відновлення суверенітету в Криму зможе використати Керченський міст для зв’язків із Кубанню – Президент

"Інформаційний вечір": чи внесуть до ВР проект про кримськотатарську автономію – трансляція

Клімкін спростував розмову з автором статті про Керченський міст: "Схоже на російську провокацію"

"Босоніж, як були, так і пішли": спогади 83-річної жертви депортації кримських татар Рєсміє Абдуллаєвої

МЗС: Росія продовжує гібридну депортацію кримських татар

Президент України підписав указ про запровадження нових санкцій проти РФ