president.gov.ua

Україна після відновлення суверенітету в Криму зможе використати Керченський міст для зв’язків із Кубанню – Президент

Петро Порошенко наголосив, що дякуючи солідарності з Україною і з кримським татарами світ не визнав виборчого фарсу – нещодавніх незаконних виборів президента РФ в українському Криму

Президент Петро Порошенко наголошує, що Росія як країна-агресор відповідатиме за усі злочини, які були нею спричинені проти українського народу. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.

"Впевнений, агресор понесе відповідальність і за незаконне будівництво Керченського моста, і за інші злочини. Росіянам цей міст згодиться як дорога для відступу. А Україна після відновлення свого суверенітету в Криму використає його для зв’язків із Кубанню, де, до речі, живе також велика кількість українців. І з іншою Росією – не агресором", – сказав Президент під час виступу на заходах до Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар, які відбулися на Софійській площі.

Глава держави також наголосив: "Клуб шанувальників Сталіна, який нині верховодить за кремлівською стіною, відновив політику переслідування кримських татар. "Русский мир" в Криму досить яскраво забарвлений ксенофобським анти-кримськотатарським характером. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки".

"Окупанти, порушуючи міжнародне право, змінюють демографічну ситуацію на окупованій українській території, витискаючи кримських татар та етнічних українців, наводнюючи півострів мігрантами із російської глибинки. Етноцид, заборона Меджлісу, утиски свідомих українців і кримських татар, постійні обшуки, залякування, фізичний та психологічний тиск, арешти, безслідне зникнення людей – все це сучасні будні російської окупації Криму", – зауважив він.

При цьому Президент нагадав, що Україна примусила Російську Федерацію рішенням Міжнародного суду ООН відновити діяльність Меджлісу на території окупованого Криму, однак окупаційна російська влада поки, на жаль, його не виконує.

Глава держави також зазначив, що "бойкот кримськими татарами нелегітимних виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму став приводом для нового розгортання витка репресій".

Петро Порошенко наголосив, що дякуючи солідарності з Україною, і з кримським татарами, світ не визнав виборчого фарсу – нещодавніх незаконних виборів президента РФ в українському Криму.

"Не визнав, наголошую. Ані Велика сімка, ані Сполучені Штати, ані Європейський Союз та багато інших країн. І ними ж впроваджено санкції, разом із українськими санкціями, які сьогодні вступили в дію, проти низки осіб відповідальних за незаконне проведення голосування. Покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету та територіальної цілісності України є неминучим, як Страшний суд. Це очевидно", – резюмував Президент.

Як повідомляв 5.UA, 15 травня, в анексованому Криму відкрили міст через Керченську протоку для автотранспорту. Прибув туди і президент РФ Володимир Путін.

Попередній матеріал
"Прийнятий закон про продовження мита на вивіз брухту – приклад грамотної політики держави" – експерти
Наступний матеріал
У Техасі підліток застрелив вісьмох учнів – ЗМІ

Порошенко: Росія повинна підтримати резолюцію ООН з урахуванням Мінських угод

Зустріч Порошенка, Меркель та Макрона в Аахені: про що говоритимуть

Президент: СБУ довела, що російські військові обстрілювали Маріуполь у січні 2015 року

Не уявляю українську матір, яка втратила на Донбасі сина, в російській православній церкві – Порошенко

Javelin, санкції та "фіговий листок" Росії: детально про перемовини Президента та Весса Мітчелла

Сховище для ядерного палива на ЧАЕС запрацює наприкінці 2019 року – Порошенко