Скріншот відео

"Намагаються нас підпалити": захисники Станиці Луганської розповіли, як їх провокують ворожі снайпери

Найчастіше на ворожий приціл потрапляє позиція, розташована перед Станично-Луганським КПВВ.

Щонайменше раз на тиждень неприцільним вогнем: так бойовики намагаються зірвати Мінські домовленості щодо розведення сторін поблизу Станиці Луганської. Невдовзі збігає 2 роки від часу, коли сторони домовилися покинути передові позиції та відійти на кілометр у тил. Репортаж із передової Вікторії Ковальової.

Проте процес реалізації домовленого постійно зривають бойовики, не дотримуючись головної умови – семиденного режиму тиші.

Обстріли, як за годинником, відбуваються тут 1-2 рази за тиждень. Здебільшого працюють снайпери. Ведуть не прицільний вогонь.

"Скрізь вони не стріляють. У них є визначені місця по яких вони часто ведуть вогонь. Раз у тиждень, 2 рази в тиждень. А так більшість позицій вони не торгають", – каже армієць Богдан.

Найчастіше на ворожий приціл потрапляє позиція, розташована перед Станично-Луганським КПВВ. До ворога звідси не більше як 300 метрів. І саме звідси українські військові, згідно з рішенням про розведення сторін, мають відійти у тил на кілометр.

"Періодично вони з 8-ми до 10-ти, КПВВ тільки закривається, вони начинають простріли робити. Ми стараємося на стріляти, тому що буває, що люди не встигають туди зайти. Звідси виходять, туди не встигають зайти і, буває, вони повертаються. Були випадки. Тому ми стараємося не відповідати", – пояснює боєць Євген.

Вояки кажуть, що окупаційні війська, які вкопалися на правому березі Сіверського Дінця, після втрати панівної висоти бояться наступу українського війська. Саме тому вже майже два роки зривають процес розведення. Українські захисники заспокоюють, що в зоні проведення Операції Об'єднаних сил, проводять лише стабілізувальні дії і стримують ворожі провокації.

"Там теж живуть мирні люди. Теж українці. І якщо буде наступ, то може багато цивільного населення загинути. Треба вирішувати це все дипломатичним шляхом. Щоб менше було втрат", – пояснює боєць Володимир.

На сусідніх опорних пунктах поблизу Станиці Луганської, окупаційні війська обрали іншу тактику.

"Вчора намагалися нас підпалити. Трасерами – патрони запалюючої дії. Ну, у нас трава сухенька і вони намагаються підпалити нас. Викурити", – пригадує військовослужбовець Ігор.

Пожежу армійці загасили. Окрім того, вирахували, звідки ведуть спостереження ворожі розвідники.

"Там у нас є полянка, там он! Часто помічаємо. З вечора трава зелена, а на наступний ранок вона вже повністю жовта. Є вихід, що там сидить їхня кукушка, яка наглядає за нами, типу ми не бачимо. Коли вже бачимо супротивника повністю в очі, тоді ми без питань відкриваємо на захист себе і своєї території", – пояснив боєць Ігор.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Затримання рибалок: у ДПСУ кажуть, що Росія досі мовчить про долю українців
Наступний матеріал
Осад падав людям на голови, окупаційна влада тиждень замовчувала
Loading...

На сході України "засвітилися" нові російські системи радіоелектронної боротьби – ЗМІ

Окупанти 25 разів порушили режим тиші минулої доби, застосувавши гранатомети

Ворога витіснили, але обстріли не припиняються: мешканці Шумів поділилися, як це – жити під прицілом

Гатили із забороненої зброї: противник знову обстріляв Кримське минулої доби

Щоб прикрити обстріли – влаштовують пожежі: бійці ООС розповіли про ворожі провокації біля Горлівки

Бойовики гатили з мінометів і танків минулої доби: двоє воїнів ООС зазнали поранення