Скріншот відео

"Хоч би шкільного вже дотримувалися": репортаж зі Світлодарки, де перемир'я так і не настало

Військові розповідають, що у ворога нещодавно відбулася ротація

Попри оголошене перемир'я ворожі обстріли не вщухають і на Світлодарській дузі. Окупант вдається до провокацій і вдень і вночі. Репортаж з цієї ділянки фронту Євгенії Китаївої.

На Світлодарській дузі так зване "шкільне перемир’я" так і не настало. Противник не припиняє стріляти ні на день. У ніч проти четверга, 29 серпня, ворожа зброя теж не мовчала.  

"З десяти до дванадцятої велися обстріли", – каже боєць з позивним "Артист".

"Десь о дванадцятій годині, було три прильота з СПГ. Це отут упала одна, трохи дальше і одна за дорогою сюди. Ну, і так, великокаліберні кулемети, це таке, ДШК, Утьос, майже цілу ніч", – додав армієць з позивним "Батя".

Оголошене перемир’я, за словами армійців, для російсько-окупаційних військ нічого не означає. Тому пильності не втрачають.

"Я скільки воюю, то я ні разу не бачив цього перемир’я. Ні хлібного перемир’я не було, ні шкільного перемир’я. Вони навіть за шкільне це, для дітей, би і то сиділи не обстрілювали, вони обстрілюють постійно", – каже "Батя".

Під час спілкування з бійцями чутно вибухи. Армійці пояснюють, що прикриваючись оголошеним режимом тиші, бойовики підривають породу і споруджують собі нові укріплення.

"Углибляється в землю, щоб їм було легше стоять потім, легше стріляти по нам. Вони роблять передвижці позиції собі, щоб вести по нас вогонь", – пояснює військовослужбовець з позивним "Малюта".

Військові розповідають, що у ворога нещодавно відбулася ротація.

"Перед цим стояли російські військові, бо прицільно по дорозі, водовоз там підвозив нам, то прицільно біля дороги ложать 82-гі", – пояснює "Батя".

До 27-ї річниці Незалежності України бійці отримують від керівництва грамоти.

"Приємно звичайно, батькам принести, показати, ось я щось маю, так само сім'ям своїм, всім приємно", – каже армієць Роман.

"Зрозуміло, що грамота це не медаль і, наприклад, не премія, але те, що тебе відзначили, і тебе знають, і тебе командування пам’ятає. Людині буде приємно, якщо її не забувають і її працю цінять, особливо тут", – зазначає військовослужбовець із позивним "Лівша".

Попри те, що бійці, які тримають позиції на Світлодарці, кілька місяців не були вдома, бойового духу не втрачають. Твердо вірять у свою перемогу і точно знають чому вони тут стоять.

"Передаю привіт своїй дружині Анастасії Миколаївні, я скоро вернуся, вернусь до нашого маленького Віктора, будемо разом виховувати", – каже "Малюта".

"Не хочеться, щоб так було вдома, отакі руїни, щоб обирали наших батьків, сім'ї, відбирали життя і руйнували нашу Україну. Не хочеться, щоб по всій Україні було таке", – додає боєць Роман.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Прикордонники висадили з потяга російського дипломата, який прямував у Харків
Наступний матеріал
Ні живі, ні мертві: на якому етапі перебуває пошукова операція зниклих безвісти на Донбасі

Гатили із забороненої зброї: противник знову обстріляв Кримське минулої доби

Щоб прикрити обстріли – влаштовують пожежі: бійці ООС розповіли про ворожі провокації біля Горлівки

Бойовики гатили з мінометів і танків минулої доби: двоє воїнів ООС зазнали поранення

Захисники Авдіївської промзони фіксують збільшення ворожої активності – репортаж з передової

Свого не віддадуть: воїни ООС розповіли, як знешкодили дві ворожі ДРГ біля Попасної

Ворог застосував БМП поблизу Катеринівки минулої доби – штаб