Скріншот відео

Ворога витіснили, але обстріли не припиняються: мешканці Шумів поділилися, як це – жити під прицілом

Зовсім поруч контрольно-пропускний пункт "Майорське", армійці зазначають, що завдяки відновленню контролю над Шумами мають змогу прикрити КПВВ

Населений пункт Шуми на Донеччині окупаційні підрозділи періодично накривають вогнем. Селище взяли під контроль українські військові, і швендяти ворожим диверсантам тепер зась. От російські найманці і нервують, намагаються засилати ДРГ і вести розвідку боєм. Місцеві мешканці розповіли Євгенії Китаєвій, як воно, жити під прицілом.

Населений пункт Шуми до 20 серпня цього року був сірою зоною, нині він під контролем України. На околицях селища видно терикони, з яких ворог і відкриває вогонь.

Шуми – це передмістя окупованої Горлівки. Військові внаслідок вдалої операції витіснили ворога з цього населеного пункту.

"Окупанти самовільно почали заходити на цю сіру зону і будувати тут військові укріплення. І з цих своїх позицій обстрілювати позиції української армії", – розповідає боєць ЗСУ Василь.

Зовсім поруч контрольно-пропускний пункт "Майорське", армійці зазначають, що завдяки відновленню контролю над Шумами мають змогу прикрити КПВВ. Окрім цього, називають й інші важливі стратегічні плюси.

"Українські військові зайняли ці позиції і однієї із мети було те, щоб убезпечити населення Торецька від ворожих обстрілів", – каже Василь.

Після цього ворог не раз намагався відсунути армійців назад, проте всі спроби були марними.

"Спроби були, але останній тиждень вони більше провокують на вогонь у відповідь. Тому ми як би намагаємося на це не вестися. Чекаємо, ми готові до будь-якої ситуації", – запевнив армієць Максим.

Ворожі диверсійно-розвідувальні групи постійно намагаються просунутися вперед та провести розвідку боєм, щоби визначити вогневі позиції українських бійців. Військові показують нам терикони, з яких ворог і відкриває вогонь.

"В основному з мінометів вони ведуть з-під териконів, з крупнокаліберних – з териконів самих, у них там кулеметні точки", – пояснює боєць Ігор.

"Десь після сьомої години починають обстріли, ну, стрілецьку, 12,7 калібр, мінометний обстріл позицій. Ми намагаємося не провокувати противника, тільки адекватна відповідь", – запевняє армієць Максим.

Військові зазначають, що на цій ділянці фронту у противника вигідні позиції, тому потрібно бути максимально пильними.

"У них вигідні позиції по відношенню до наших. Бо в основному держать висоти", – пояснив Ігор.

Місцеві в Шумах, яких залишилося зовсім небагато, кілька років жили фактично на лінії вогню.

"На Шумах такого бути не може, щоб не стріляли, це будуть не Шуми вже. Ні, ну, правда, звуки пострілів чути кожен день", – ділиться місцевий мешканець Сергій Петрович.

Ніна Дмитрівна народилася на Житомирщині, проте все життя прожила у Шумах. Працювала на шахті, нині ж у свої 87 порається по господарству.

"Виживаємо, ось так виживаємо вже п'ятий рік. Зараз хоч уже в льох не ходжу. 15-й, 14-й, 16-й рік (2015, 2014, 2016 – 5.UA) і ночувала там, і все було. Зараз в хаті живу. Але все одно, слухаю, як, куди і можу тікати", – розповіла жінка.

Ніна Дмитрівна каже, що попри стрілянину, склавши руки не сидить – щодня порається на городі та мріє про мир.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Прес-конференція МОН щодо старту нової української школи та зміни закупівель підручників – відео
Наступний матеріал
Кабмін виділить Києву 729 млн грн для відновлення гарячого водопостачання
Loading...

Доба в зоні ООС: бойовики знову гатили з "Градів"

Ворог застосував "Гради" в районі Світлодарська: у штабі назвали найгарячіші точки минулої доби

Ворог прицільно гатив із гранатометів: двоє українських військових отримали поранення на Донбасі

Гатили із забороненої зброї: противник знову обстріляв Кримське минулої доби

Бойовики гатили з мінометів і танків минулої доби: двоє воїнів ООС зазнали поранення

Напружена доба на фронті: двоє українських армійців загинули, багато поранених