Юрій Луценко
Юрій Луценко Facebook / Ігор Луценко

Луценко: Журналістка "Схем" відмовилася надавати інформацію слідству

Суд дав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки

Оскільки журналіст і головний редактор програми "Схеми" Наталія Седлецька відмовилася надавати інформацію, у слідства не було іншого варіанта, як звернутися до суду для отримання доступу інформації з її телефону. Про це генеральний прокурор Юрій Луценко написав у коментарі під постом члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Євгена Глібовицького у Facebook.

"Журналіст є свідком у справі про розголошення таємниці слідства. Фоноскопічна експертиза встановила приналежність голосу керівнику НАБУ. Але слідство зобов'язане встановити час події. Журналіст відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ. Відтак, у нас нема іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої", – написав Луценко.

Водночас він наголосив, що жодної інформації про контент розмов Седлецької слідство не потребує.
Facebook / Юрій Луценко

Як повідомляли ЗМІ, у листопаді 2017 року після звернення народного депутата Олени Масоріної Генпрокуратура порушила кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника через імовірне розголошення даних слідства у справі прокурора Кулика під час спілкування "оф-рекордз" із журналістами. За даними слідства, розмова Ситника з українськими журналістами у форматі "оф-рекордз" відбулася в Києві у травні 2017 року. Сам Ситник заперечує, що під час цього спілкування порушив законодавство.

Нагадаємо, 4 вересня видання "Радіо Свобода" опублікувало заяву, в якій висловило обурення ухвалою українського суду, що дав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко запросив Седлецьку на закриту зустріч для пояснень – чому суд надав згоду на допуск до інформації в її телефоні, вона ж відмовилася від цієї пропозиції і запропонувала йому прийти на "Радіо Свобода" дати відкритий коментар щодо цієї ситуації.

Попередній матеріал
Лондон наполягатиме на розширенні антиросійських санкцій – Мей
Наступний матеріал
"БлогПост": Освіта після літа, або Нова українська школа в дії

Вбивство журналіста Сергієнка: результати засідання суду щодо чотирьох підозрюваних

Катування і вбивство журналіста Сергієнка: суд залишив підозрюваного на волі

Скандальне рішення судді: реакція на закриття справи Кернеса та до чого дійшло слідство – подробиці

"Рішення незаконне": ГПУ відреагувала на вирок суду у справі проти Кернеса

"Дядя Ваня": на засіданні у справі Без'язикова заслухали нові аудіодокази

У річницю смерті Стуса пікетували Генпрокуратуру: чого вимагають активісти