Іван Бубенчик
Іван Бубенчик 5 канал

"Повторення – матір засвоєння": на суді у справі Бубенчика стався технічний курйоз

Івану Бубенчику в Печерському районному суді столиці вже вчетверте намагалися обрати запобіжний захід – не вийшло

Івану Бубенчику – першому майданівцю, якому закидають посягання на життя правоохоронців під час Революції Гідності, й досі не можуть обрати запобіжний захід. Було кілька спроб, остання – сьогодні, і вона також провалилася. Чому – знає кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Івану Бубенчику у Печерському районному суді столиці вже вчетверте намагалися обрати запобіжний захід. Чоловікові закидають посягання на життя двох правоохоронців 20 лютого 2014 року. Сьогодні в залі суду трапився курйоз – один з операторів телевізійних каналів, ненавмисно, вимкнув живлення до комп'ютера, на якому проводили аудіофіксацію перебігу судового засідання.

Відтак програма "Камертон" нічого не записала, тож довелося наново проводити засідання та виступати всім сторонам процесу. Прокурори ГПУ наполягають на застосуванні запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета. На думку сторони обвинувачення, є ризики, що Іван Бубенчик може переховуватися від слідства, впливати на свідків або потерпілого, а також спотворювати докази.

Сам майданівець із захисниками вважають, що застосовувати будь-який запобіжний захід неможливо, адже підозра не обґрунтована, базується на неприпустимих доказах. Крім того, Бубенчик уже місяць перебуває в статусі підозрюваного, справно виконує всі свої процесуальні обов'язки і запевняє, що не збирається їх порушувати.

На запитання журналістів, чи готовий обвинувачений, в разі ухвалення рішення суду, таки вдягнути електронний браслет – Бубенчик відповів запереченням: "Зрозуміло, що не буду. Хто така прокуратура для мене сьогодні? Я ж вам казав – вона не служить народу України. Як мені підказує адвокат – ми тоді подаватимемо апеляцію".

Попередній матеріал
Кіно як імерсивна інсталяція: в Києві відбулася світова прем'єра фільму "Рідне місто"
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": Як готуються силовики до кремлівських провокацій на травневі свята, та навіщо Данилюк літав у Вашингтон – відео
Loading...